gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

NWW: Piłkarskie gwiazdy ominą Wałbrzych/ 2008-07-29 08:14:37 / Marcin Durczak /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Nasze miasto nie znalazło się na liście ośrodków rekomendowanych do ministerstwa sportu jako centra pobytowe na czas EURO 2012. Czy to oznacza koniec naszych marzeń? W ratuszu uważają, że nie i zapewniają, że zrobią wszystko aby kompleks przy ul. Ratuszowej znalazł się wśród ośrodków, które UEFA zaproponuje ostatecznie uczestnikom mistrzostw.

Wybór 44 centrów pobytowych przed zbliżającymi się w Polsce i na Ukrainie mistrzostwami Europy to jeden z etapów selekcji. Wyboru dokonał specjalny zespół złożony z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZPN i osób związanych ze spółką PL.2012, która czuwa nad organizacją EURO w naszym kraju. Ostatecznie Polska musi przesłać do UEFA listę 16 ośrodków, które następnie europejska federacja piłkarska przekaże uczestnikom czempionatu. Dopiero kierownictwo narodowych drużyn grających w mistrzostwach zdecyduje gdzie ich piłkarze spędzą czas podczas turnieju.

Lewica przygotuje raport
Na liście wybranych 44 centrów nie znalazł się niestety Wałbrzych. - Zdecydowały o tym kłopoty z harmonogramem prac przy budowie hotelu, a wszystkie ośrodki muszą być gotowe do połowy 2010 roku. W Wałbrzychu nie mieliśmy żadnej pewności, że do tego czasu powstanie wspomniany hotel - tłumaczy Rafał Rosiejak, krajowy koordynator ds. zakwaterowania w spółce PL.2012. Jak przekonują urzędnicy w wałbrzyskim magistracie, jest jednak szansa na to, żeby hotel wybudować wcześniej niż pierwotnie planowano. Tak, żeby był gotowy za dwa lata. - Lista ogłoszonych centrów pobytowych nie jest ostateczna. Przez cały czas będziemy monitorować stan przygotowań w poszczególnych miejscowościach, w których mieliby gościć piłkarze - dodaje Katarzyna Meller ze spółki PL.2012.

Na tym swój optymizm opierają w magistracie. - Szczegółowo przeanalizujemy decyzję zespołu weryfikującego centra pobytowe. Podejmiemy również starania, by Wałbrzych znalazł się wśród 16 ośrodków, które UEFA zaproponuje ekipom uczestniczącym w EURO 2012 - mówi Ewa Frąckowiak, rzeczniczka wałbrzyskiego ratusza. Jednocześnie podkreśla, że decyzja komisji nie zmienia planów budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Ratuszowej. - Bez względu na dalsze rozstrzygnięcia inwestycja będzie konsekwentnie realizowana, gdyż jest priorytetem w rozwoju miasta - dodaje Ewa Frąckowiak.

Tymczasem w specjalnym komunikacie, krytyczny głos w tej sprawie wyrazili radni Lewicy i Demokratów. Jak mówią od wielu miesięcy składali interpelacje, pytając w nich o stan przygotowań miasta do tego, by mogło stać się ośrodkiem treningowym dla reprezentacji grających w mistrzostwach. Podkreślają, że za każdym razem otrzymywali lakoniczne i mało znaczące odpowiedzi - Jako klub radnych jesteśmy w końcowej fazie analizy tej porażki i w najbliższym czasie przedstawimy ją na specjalnie zwołanej konferencji - zapowiada Paweł Szpur.

Tomasz Piasecki 

Szczęśliwa jedenastka
Specjalny zespół ds. weryfikacji utworzony przy spółce PL.2012 zarekomendował Ministerstwu Sportu i Turystyki 44 centra pobytowe z całej Polski. Wśród nich znalazło się 11 miejscowości z Dolnego Śląska: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jelenia Góra, Krośnice, Legnica, Lubin, Oława, Polkowice, Sobótka, Trzebnica i Wołów. Na liście znalazły się ponadto: Bielsko-Biała, Ciechanów, Gdóww.ieliczka, Gniewino, Jarocin, Józefów, Kluczbork, Kolna, Myślenice, Nadarzyn, Nałęczów Puławy Kazimierz, Opalenica, Ostróda, Piaseczno, Poddębice, Proszowice/Bochnia, Pruszków, Rybnik, Rzeszów/Straszęcin, Serock/Nowy Dwór, Siedlce, Sosnowiec, Straszyn, Sulejówek/Wesoła/Otwock, Sulisław/Grodków, Uniejów, Ustroń Śl./Pawłowice, Wałcz COS, Warka, Władysławowo COS, Wodzisław, Wyszków, Ząbki/Zielonka.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
isle
2008.07.29 22:47:51
IP: 79.186.50.12
Brawo dla naszych "wielkich" władz z "przystojnym" i ciągle gładzącym wąsa nic nie robiącym Piotrem K.
Moonlife
2008.07.29 12:44:47
IP: 80.52.172.202
...jak zwykle wladze tego miasta daly ...d....... hehh!
...aż przykro ...ze takich sytuacji sie nie wykorzystuje w tym mieście.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl