NWW: Piłkarski Górnik liderem/ 2008-08-12 08:14:53 / Marcin Durczak /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Po trzy bramki na połowę, razem 6:0. Takim wynikiem zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz PWSZ Górnik Wałbrzych z GKS Kobierzyce. Lepszy początek rundy jesiennej naprawdę trudno sobie wymarzyć, zwłaszcza że nasz zespół od razu wskoczył na pozycję lidera.
Festiwal strzelecki rozpoczął się już w 23 sekundzie spotkania. Do piłki bitej przez Dominika Janika, która już praktycznie toczyła się po linii bramkowej dopadł Grzegorz Michalak i skutecznie wykończył akcję. Potem było juz tylko lepiej. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Marcin Morawski (strzał po długim rogu) i Dominik Janik, który tuż przed gwizdkiem sędziego do szatki, popisał się pięknym strzałem z 17 metrów.
W drugiej połowie gospodarze zostali całkowicie zepchnięci do defensywy. Na ich polu karnym szalał popularny „Maradona". W 65 minucie po solowej akcji podwyższył na 4:0, dwie minuty później bezwzględnie wykorzystał rzut karny. Warto dodać, że golkiper Kobierzyc za faul na Janiku otrzymał czerwona kartkę. Ostateczny wynik pojedynku, na kwadrans przed końcem ustalił Marcin Smoczyk.