gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Górnik zagra w Kasztelan Basketball Cup/ 2008-09-08 21:27:14 / Marcin Durczak /
sportowefakty.pl - Już w ten weekend odbędzie się we Włocławku turniej Kasztelan Basketball Cup, którego gospodarzem będzie jak zwykle Anwil Włocławek. Niestety, jedna z awizowanych wcześniej drużyn nie zagra w Hali Mistrzów z powodów niezależnych od niej. Mowa tu o Politechnice Lwów, którą zastąpi Górnik Wałbrzych.

W dniach 12-14 września we włocławskiej Hali Mistrzów odbędzie się kolejna edycja turnieju Kasztelan Basketball Cup. Początkowo zakładano, iż po za Anwilem Włocławek, w turnieju weźmie udział inny team z Polski - Polpharma Starogard Gdański - a także dwa kluby z zagranicy: łotewski BK Ventspils i ukraińska Politechnika Lwów.

Ostatecznie jednak skład imprezy zmienił się, bowiem z udziału musiał zrezygnować zespół naszych wschodnich sąsiadów. Nie była to jednak suwerenna decyzja włodarzy klubu, lecz przyczyny niezależne. Na przeszkodzie bowiem stanął problem braku zgody na uzyskanie wiz dla koszykarzy rosyjskich oraz białoruskich Politechniki. Nie pomogła nawet interwencja senatora Andrzeja Persona, który interweniował w polskim konsulacie na Ukrainie.

Wobec takich okoliczności, organizatorzy imprezy zmuszeni byli szukać innego klubu, który zagrałby w turnieju. Nie było to jednak łatwe, bowiem zdecydowana większość drużyn już od dłuższego czasu ma dopięty harmonogram okresu przedsezonowego. Ostatecznie jednak, zaproszenie przyjął ubiegłoroczny beniaminek PLK - Victoria Górnik Wałbrzych. Ekipa trenera Jerzego Chudeusza zrezygnowała z udziału w innym turnieju.

Piątek, 12 września:
16.30 Górnik Wałbrzych - Polpharma Starogard Gdański
19.00 Anwil Włocławek - BK Ventspils

Sobota, 13 września:
16.30 Polpharma Starogard Gdański - BK Ventspils
19.00 Anwil Włocławek - Górnik Wałbrzych

Niedziela, 14 września:
16.00 BK Ventspils - Górnik Wałbrzych
18.30 Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
fan
2008.09.08 23:05:21
IP: 78.88.214.233
Ekipa Górnika nie zrezygnowała z innego turnieju tylko nie dojdzie do skutku planowany na ten czas dwumecz z drużyną ligi rosyjskiej, z przyczyn niezależnych od Górnika zresztą.
YOGI 27
2008.09.08 21:59:50
IP: 83.27.203.179
bardzo pozytywny jest udział Górnika w tym turnieju, szczególnie jest ciekawy mecz z Anwilem, który świetnie broni pod okiem nowego trenera, a mecz Z Polpharmą, z drużyną poziomem zbliżonym do Górnika da ocena na jakim poziomie są obie drużyny, mecz z Ventspils pozwoli przypomnieć zeszłoroczne mecze z zagranicznymi drużynami i stanowić będzie cenne doświadczenie
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl