gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Jerzy Chudeusz/ 2008-09-22 22:03:26 / Marcin Durczak /
sportowefakty.pl - Jerzy Chudeusz w trakcie letniej przerwy na stanowisku trenera Górnika Wałbrzych zastąpił Radosława Czerniaka. Ostatnim sprawdzianem dla jego zespołu przed startem rozgrywek PLK był turniej w Ostrowie Wielkopolski.

Dawid Bilski: Jak pan podsumuje turniej w Ostrowie w wykonaniu zespołu Górnika?
Jerzy Chudeusz: W pierwszym meczu zanotowaliśmy porażkę. Turów Zgorzelec to drużyna nie naszego poziomu. Jest to zespół świetnie zorganizowany, bardzo szeroki skład. Fragmentami graliśmy całkiem nieźle, nawet wygraliśmy czwartą kwartę. W pozostałych dwóch meczach uważam, że rzeczywiście drużyna idzie do góry. Mieliśmy problemy na pozycji rozgrywającego, gdyż nie grał Marcus Carr a także kontuzjowany Rafał Glapiński. Próbowaliśmy Chada Barnsa, który wspierał dobrze zespół i myślę, że ten koszykarz zostanie z nami. Są postępy w naszej grze.

Co jeszcze jest do poprawienia w grze drużyny?
- Musimy ustabilizować grę zespołową, bo są mecze, w których lepiej grają wysocy gracze a gra słabiej obwód. W spotkaniu z AZS-em gracze wysocy mieli za mało punktów i zbiórek. Trzeba to zbilansować, żeby była odpowiednia równowaga zachowana. Cieszę się z tego, że młodzi zawodnicy robią postępy to jest duży plus. Popełniamy jeszcze błędy w obronie, pozwoliliśmy w ostatnim meczu rywalom na zbyt łatwe rzuty z dystansu. Zostaje nam jeszcze tydzień do ligi na dogranie wszystkiego.

Można powiedzieć, że ma pan dobranych zawodników na każdej pozycji?
- Taki komfort to może mieć trener Turowa Zgorzelec. Wiem już mniej więcej, w którym momencie, na którego zawodnika mogę liczyć i wystawić go na boisko. Po to rozgrywaliśmy wszystkie spotkania i turnieje. Mam już ustawioną wizję, bo na niewiele jako klub już możemy sobie pozwolić.

Jaki cel ma Górnik Wałbrzych w rozpoczynającym się za kilka dni sezonie ekstraklasy?
- Cel jest postawiony - utrzymanie się w ekstraklasie. Natomiast dla mnie każdy mecz będzie celem i chciałbym żeby zespół też tak do tego podchodził. Nie ma spotkań łatwych czy trudnych, każde jest bardzo ważne. Sukcesem tej drużyny będzie to, jeśli w każdym meczu będzie grała od początku do końca o zwycięstwo. Jakie będą rezultaty to nikt tego nie jest w stanie przewidzieć.

Źródło: sportowefakty.pl - Dawid Bilski

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
thx
2008.09.23 16:23:09
IP: 83.8.14.175
Ta wypowiedz o Turowie to kwintesencja mentalności trenera Slabeusza - sa nie na naszym poziomie to z nimi mozemy przegrac.. Kto jeszcze wg treneiro Słabeusza nie jest na naszym poziomie?
I po co, w takim razie te schizofreniczne texty Słabeuszao walce w kazdym meczu i dawaniu z siebie 100%?
CHUDEUSZ 100% TO ZA MALO !!!
Wałbrzyszanin
2008.09.23 09:13:49
IP: 83.12.74.202
Swietne podejscie Słabeusz. Turów to drużyna nie na naszym poziomie. Chyba nie na Twoim przypominam ze w tamtym sezonie Czerniak pokonał ich 2 razy też mając słabsza kadrowo drużyne.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl