Sezon ligowy 2008/2009 otwarty!/ 2008-09-25 21:02:22 / Marcin Durczak /
W meczu inaugurującym sezon 2008/2009 Polskiej Ligi Koszykówki Energa Czarni Słupsk pokonali na własnym parkiecie beniaminka PBG Basket Poznań 77:73. Już jutro spotkanie PGE Turowa z AZS, a w sobotę pozostałe mecze 1. kolejki.

Pierwsze minuty meczu, a także nowego sezonu, należały do drużyny gospodarzy, która osiągnęła kilka punktów przewagi. Jednak ekipa z Poznania szybko odrobiła straty i mecz zrobił się bardzo wyrównany. W 14 minucie po rzucie Alexa McLeana goście prowadzili 30:31. W końcówce pierwszej połowy trójkę trafił środkowy Czarnych, Jack Ingram, a równo z końcową syreną punkty po dobitce zdobył Paweł Leończyk i gospodarze po dwudziestu minutach wygrywali 43:40. Trzecia kwarta należała do graczy z Poznania, którzy nie tylko odrobili stratę z pierwszej części spotkania, ale przed decydującą kwarta prowadzili różnicą trzech punktów. Wielkie emocje kibiców czekały dopiero w samej końcówce. Czarni po akcjach Leończyka i Malesy prowadzili 67:65, ale faul niesportowy popełnił Mantas Cesnauskis. Jednak rozgrywający PBG Basketu - Miah Davis wykorzystał tylko jeden rzut wolny, a dodatkowa akcja nie dostarczyła gościom kolejnych punktów. Kluczową akcją okazał się... faul niesportowy Davisa. Po tym przewinieniu gospodarze prowadzili pięcioma punktami na nieco ponad minutę przed zakończeniem meczu. W końcówce goście zbyt często mylili się z linii rzutów wolnych i Energa Czarni nie dali odebrać sobie pierwszej wygranej w sezonie 2008/09

Źródło: plk.pl