gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Maciej Raczyński/ 2008-10-06 15:33:25 / Marcin Durczak /
plk.pl - W porównaniu z poprzednimi meczami z Anwilem zagraliśmy lepiej - mówi rozgrywający Górnika, Maciej Raczyński.

Sławek Skonieczny: Trzecia porażka, ale tym razem po zaciętym meczu i z faworyzowanym Anwilem. To znaczy, że forma idzie w górę?
Maciej Raczyński
: Wydaje mi się, że tak. W porównaniu z poprzednimi przegranymi meczami dziś zagraliśmy o wiele lepiej. Zrealizowaliśmy założenia trenera i graliśmy te akcje których wymaga trener. Szkoleniowiec próbuje nas nauczyć, że powinniśmy grać sercem od początku do samego końca. Mecz trwa 40 minut, a nie 20 i musimy grać zdecydowanie przez cale spotkanie. Na razie z tym u nas jest rożnie.

Jednak pierwszą kwartę przespaliście. Dlaczego?
- Trudno powiedzieć, naprawdę nie wiem. Zaczęliśmy słabiej i w efekcie musieliśmy gonić wynik. Na szczęście udało nam się odrobić starty i to było najważniejsze. To dobry znak, że udało nam się wrócić po takim początku do gry.

Co zdecydowało o tym, że przy wyrównanej grze to jednak wy schodziliście przegrani?
- Dwa ostatnie mecze przegraliśmy zbiórkami i wiedzieliśmy, że dziś musimy zagrać inaczej, że musimy walczyć na deskach, żeby przeciwnicy nie ponawiali akcji i to robiliśmy. Walczyliśmy, zbieraliśmy piłki w ataku. Cóż, zabrakło trochę szczęścia w końcówce. Przegraliśmy, ale ten mecz to dla nas znak, że nasza gra jest coraz lepsza.

Anwil jest dla Pana z pewnością ważnym klubem. To był dla Pana jakiś specjalny mecz?
- Wiedziałem, że może być jakaś adrenalina związana z tym meczem, ale starałem się podchodzić do tego spotkania spokojnie i traktować je jak każde inne. Starałem się grać jak najlepiej, by pomóc swojemu zespołowi w walce z drużyną, w której się uczyłem koszykówki.

Następny mecz ze Sportino Inowrocław. To z pewnością rywal w waszym zasięgu.
- Jedziemy po zwycięstwo, jeżeli nie wygramy w Inowrocławiu to będzie naprawdę źle. Musimy zagrać tak jak dziś we własnej hali - walczyć o każda piłkę, wyprowadzać dobre kontry i walczyć na deskach. Po prostu musimy tam wygrać.

Sławek Skonieczny

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Marcin
2008.10.07 18:54:02
IP: 83.8.26.206
"NAJSZYPCIEJ" Rydzu,to jakaś nowa zasada pisowni tego słówka?? :-))
RYDZU
2008.10.07 11:59:31
IP: 83.8.15.4
DUCHU ZAPOMNIALES DODAC ZE CHODZI MI O WLODARZY GORNIKA!!! NIE CHCE ZEBY CHLOPAK SIE TU ZNISZCZYL!! POZDRO ; od ducha to raczej Ty o czyms zapomniales ;)
RYDZU
2008.10.07 10:27:48
IP: 83.8.15.4
MACIUS UCIEKAJ Z WALBRZYCHA JAK NAJSZYPCIEJ . JESTES WIELKIM WOJOWNIKIEM. JA KIBICEM GORNIKA !!!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl