gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Markus Carr/ 2008-10-16 17:20:49 / Marcin Durczak /
- Kierownictwo klubu mi ufa, ale to jest sport zespołowy. Wszyscy musimy włożyć sporo wysiłku w to, żeby wspólnie tworzyć dobrą drużynę. - mówi Markus Carr, rozgrywający Górnika Wałbrzych.

Tomasz Mnich: Na pewno nie sądziłeś, że dla Górnika ten sezon rozpocznie się w taki sposób?
Markus Carr
: Jako zawodnik zawsze spodziewam się najlepszego, szczególnie od początku rozgrywek.

- Dymisja Jerzego Chudeusza została zaakceptowana przez zarząd klubu. Uważasz, że wpłynie to jakoś na zespół i zaczniecie odnosić zwycięstwa?
- Wierzę, że trener Chudeusz to naprawdę dobry szkoleniowiec. Oddaje całe swoje serce prowadząc Górnika. Doceniamy jego trud i bardzo go szanujemy. Ale teraz przed nami jeszcze sporo spotkań i również wiele pracy. Ja nadal wierzę, że nasza drużyna poradzi sobie w lidze.

- W meczu z Polonią byliście bardzo blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa. Czy nie zastanawiałeś się dlaczego zawsze jest tylko ‘blisko’ a wygrane nie przychodzą?
- W dalszym ciągu przechodzimy przez proces zmian jako zespół, uczymy się własnych zachowań. W niedługim czasie będziemy już zupełnie zgraną ekipą. Ja jestem gotowy i wiem, że inni zaufali mi jako liderowi.

- Ale sezon dla ciebie też nie zaczął się najlepiej, bo od kontuzji która dokuczała aż do pierwszych meczów. Czy teraz już wszystko jest w porządku?
- Tak, jest już ok. Miałem lekki uraz, który powodował małe problemy. Ale teraz czuje się dobrze i wiem, że moja gra zdecydowanie się poprawi. Obiecałem, że ten sezon będzie lepszy w moim wykonaniu i chcę się z tej obietnicy wywiązać.

- To znaczy że od teraz zobaczymy na parkietach prawdziwego Markusa Carra?
- Prawdziwy Markus Carr jest zawsze. W poprzednich rozgrywkach jednak nie wszystko się układało, a w tych wciąż poznaje się z nowymi zawodnikami i trenerem. Wierzę, że kierownictwo klubu mi ufa, ale to jest sport zespołowy. Wszyscy musimy włożyć sporo wysiłku w to, żeby wspólnie tworzyć dobrą drużynę.

- Mówiąc o zespole. Jaka panuje w nim atmosfera po ostatniej porażce?
- W dalszym ciągu jest pozytywna. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jesteśmy naprawdę dobrym ‘teamem’ i nadal musimy trzymać się razem.

- Kibice Górnika są zaniepokojeni wynikami. Co możesz powiedzieć, by podnieść ich na duchu?
- Mam wielką nadzieję, że fani pozostaną z nami i będą nas wspierać. W tym momencie bardzo tego potrzebujemy. Jednym z powodów dla których zdecydowałem się znów na grę w Wałbrzychu są właśnie kibice. Dzięki nim czuję się tu jak w domu.

- Co sądzisz o tegorocznych rozgrywkach w porównaniu do tego co zastałeś w Polsce w tamtym sezonie?
- Naprawdę myślę, że liga w tym sezonie jest silna i wyrównana. Przepis o grze młodego Polaka w drugiej kwarcie w ogóle nie zaszkodził rozgrywkom, ponieważ ci gracze udowadniają, że są utalentowani.

- Jakie cele stawiasz przed sobą i jaki cel ma Górnik po tych kilku już meczach?
- Moje ambicje, jak i całej drużyny, są takie same. Chcemy utrzymać się w ekstraklasie.

Rozmawiał Tomasz Mnich - e-basket.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
kierzan
2008.10.20 20:15:23
IP: 78.88.210.224
a ja jestem za że go wy..li!!!
Marcin
2008.10.20 00:21:11
IP: 83.8.42.195
Ufali mu i go wy....!!!!
Marcus
2008.10.19 16:40:57
IP: 83.4.120.70
Marcus ;) Jestem z Tobą ;)
hhhhhh
2008.10.16 18:57:34
IP: 83.26.178.246
Markus jest dobry ! Jeszcze pokaże na co go stać !
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl