gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Stefański w pierwszej piątce wg sportowefakty.pl/ 2008-10-29 08:48:17 / Marcin Durczak /
Sporą dawkę emocji w spotkaniu rozgrywanym w ramach 7. kolejki PLK dostarczyli swoim kibicom koszykarze Polpharmy Starogard Gdański oraz Asseco Prokomu Sopot. Gładkie zwycięstwa odniosły natomiast zespoły PGE Turowa Zgorzelec, Energi Czarnych Słupsk, Anwilu Włocławek oraz Victorii Górnika Wałbrzych. A oto najlepsi gracze 7. kolejki PLK według naszego portalu.

Pierwsza piątka 7. kolejki PLK:

Rozgrywający: Łukasz Koszarek (Anwil Włocławek)
Kolejny znakomity występ rozgrywającego reprezentacji Polski. Tym razem Koszarek zaliczył świetne zawody w starciu z ekipą PBG Basket Poznań. Gracz ten był dosłownie wszędzie. Zbierał, podawał a przede wszystkim punktował (19 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst). Warto podkreślić, że w przeciągu niespełna 30 minut nie stracił żadnej piłki.

Rzucający obrońca: Julien Mills (Kotwica Kołobrzeg)
Rzucający Kotwicy po raz kolejny walnie przyczynił się do piątego zwycięstwa swojego zespołu. Amerykanin rzucił rywalom 18 punktów. Pomimo niezbyt imponujących warunków fizycznych, znakomicie odnajdował się również w walce na desce. W całym spotkaniu zebrał aż 10 piłek, a ponadto dołożył jeszcze 5 asyst.

Niski skrzydłowy: Marcin Stefański (Victoria Górnik Wałbrzych)
Znakomity debiut w barwach Victorii Górnika Wałbrzych zaliczył Marcin Stefański. Polski skrzydłowy był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu (21 punktów). Jego drużyna pod wodzą trenera Andrzeja Adamka odniosła swoje pierwsze ligowe zwycięstwo.

Silny skrzydłowy: Ronnie Burrell (Asseco Prokom Sopot)
Z meczu na mecz skrzydłowy mistrza Polski - Ronnie Burrell, notuje coraz to lepsze wyniki. W meczu przeciwko Polpharmie zdobył 20 punktów, grając na wysokiej skuteczności. To właśnie ten zawodnik rzutem równo z syreną końcową, dał zwycięstwo sopockiej ekipie.

Środkowy: Adam Wójcik (PBG Basket Poznań)
To był bardzo udany powrót Adama Wójcika na polskie parkiety, ale tylko pod względem indywidualnych osiągnięć. Polski środkowy w tegorocznych rozgrywkach PLK zadebiutował w wyjazdowym spotkaniu z Anwilem Włocławek. Niestety jego drużyna poniosła dotkliwą porażkę. Sam Wójcik ze swojej postawy może być jednak zadowolony. Zdobył on dla swojego teamu 22 "oczka". 

Łukasz Żaguń

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
ALOHA
2008.10.31 10:11:32
IP: 78.88.214.103
Wielkie gratulacje. Super sprawa, że grasz dla Górnika
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl