gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wałbrzych dla WOŚP/ 2008-12-30 12:20:36 / Marcin Durczak /
Niewiele czasu dzieli nas od 17 już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11 stycznia zagra cała Polska. Nie inaczej będzie w Wałbrzychu. Kwesta na ulicach miasta rozpocznie się przed południem. Po południu Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na Rynek, na koncerty, pokazy, licytacje i światełko do nieba. Start o godzinie 15.00.

Po co gramy? W tym roku, aby wspomóc profilaktykę w dziedzinie wczesnego rozpoznania chorób nowotworowych u dzieci. Zbiórka w stylu WOŚP jest organizowana tylko i wyłącznie w Polsce, a jej efekty budzą podziw ludzi zajmujących się w różnych krajach organizowaniem działań charytatywnych. Wałbrzych już po raz kolejny włącza się w organizację finału.

- Cztery lata temu po raz pierwszy zwiększyliśmy skalę działań. Oprócz kwesty zorganizowaliśmy koncert i liczne pokazy na wałbrzyskim Rynku. Nie było łatwo, ale wspierało nas wiele osób, na których pomoc możemy liczyć także dziś. Finał akcji „Wałbrzych dla WOŚP” każdego roku wykracza poza nasze oczekiwania. Wałbrzyszanie przychodzą do nas nie tylko bawić się, przekazują wspaniałe przedmioty na licytacje, do puszek trafia coraz więcej pieniędzy. W 2008 łączna kwota zebranych pieniędzy to 74.125,06 zł – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Akcja „Wałbrzych dla WOŚP” doczekała się własnej strony internetowej www.walbrzychdlawosp.pl Oprócz zdjęć z poprzednich edycji, historii, aktualności, przed każdym finałem wystawiane są tam przedmioty i usługi, które można nabyć. Obecnie będą to: serduszko wykonane ręką mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, anioły – nagrodzone prace w ogólnopolskim konkursie „Anioły, muśnięcie skrzydeł”, przejazd luksusową limuzyną, lodowa rzeźba i wiele innych cennych przedmiotów, także orkiestrowe gadżety.

Mamy nadzieję, że finałowe wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, ściągnie na wałbrzyski Rynek setki ludzi o dobrych sercach. Rozgrzeje nas zespół Ptaky. Zagości u nas Przemek Puk z "Fabryki gwiazd". Wystąpią: SILENTlive, Bethel i Padma. Każdy zespół zaprezentuje inny gatunek, zatem szykuje się prawdziwa muzyczna uczta. Ponadto: do wspólnej zabawy porwą prawdziwi rycerze, powstawać będzie lodowa rzeźba, zapraszamy na pokaz ratownictwa. 11 stycznia zachęcamy do oddania krwi (punkt krwiodawstwa także na wałbrzyskim Rynku). Nikt nie zmarznie. Organizatorzy zapewniają 2 tysiące ciepłych posiłków za symboliczną złotówkę do puszki. Dodatkowo niespodziankę przygotowało Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży. O godzinie 20.00 nad Rynkiem rozbłysną fajerwerki. "Światełko do nieba" zakończy w Wałbrzychu 17 finał, potem w sztabie trwać będzie wielkie liczenie i nerwowe oczekiwanie na ogłoszenie kwoty zbiórki.

Źródło: wok.walbrzych.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
płetwa
2009.01.04 20:08:10
IP: 87.105.54.241
Może tak wystawić większość naszych koszykarzy na aukcję?? Będzie kasa chociaż na dobrą 5;) Pozdro
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl