Wywiad: Maciej Raczyński/ 2009-01-25 21:45:12 / Sebastian Bednarski /
plk.pl - Jako drużyna koncentrujemy się głównie na grze. Trener Młynarski wprowadził bardzo dobrą atmosferę do zespołu. Rotując całym składem pokazał, że wszyscy jesteśmy potrzebni tej drużynie, a to nas dodatkowo podbudowało. Poza tym dzisiejsza wygrana pozwoli nam uwierzyć, że możemy wygrywać. Będziemy walczyć do samego końca - mówi Maciej Raczyński, rzucający Górnika.

Sławek Skonieczny: Po czterech porażkach wreszcie wygraliście. Wracacie do gry o utrzymanie w PLK?
Maciej Raczyński: Już w poprzednim meczu pokazaliśmy, że grając szerokim składem potrafimy grać skutecznie. W Warszawie się jeszcze nie udało. Teraz walczyliśmy od pierwszej do ostatniej minuty, trener dobrze rotował składem i każdy zawodnik, który pojawił się na parkiecie wniósł swój wkład w zwycięstwo. Zagraliśmy z wiarą i mobilizacją od początku do końca i to przyniosło efekt.

W czwartej kwarcie prowadząc dziewięcioma punktami przegrywacie trzy minuty 0:10. Czym spowodowany był taki przestój?
W każdym meczu są przestoje i zrywy. Nam się zdarzyło w czwartej kwarcie zagrać słabsze trzy minuty. Rywale stanęli strefą i mieliśmy z tym problemy. Wiadomo, że najlepszym sposobem na strefę są rzuty za trzy, niestety nam wtedy nie wpadało. Na szczęście udało się przetrzymać ten kryzys.

W decydujących o losach meczu momentach to Pan brał ciężar gry na siebie. To Pana najlepszy mecz w Górniku?
Zawsze staram się dać z siebie wszystko. Miałem dobry dzień, ale duża w tym zasługa całej drużyny. Cieszę się, że rozegrałem bardzo dobre zawody, ale najważniejsze, że wygraliśmy, Statystyki indywidualne choć cieszą, są mniej ważne.

Wiele się ostatnio mówiło o problemach w Victorii Górniku. Jaka atmosfera panuje w zespole?
Jako drużyna koncentrujemy się głównie na grze. Trener Młynarski wprowadził bardzo dobrą atmosferę do zespołu. Rotując całym składem pokazał, że wszyscy jesteśmy potrzebni tej drużynie, a to nas dodatkowo podbudowało. Poza tym dzisiejsza wygrana pozwoli nam uwierzyć, że możemy wygrywać. Będziemy walczyć do samego końca.

Nie odpowiedział Pan wcześniej na moje pytanie. Jesteście w stanie utrzymać się w lidze?

Wierzę w to bardzo. W Wałbrzychu są wspaniali kibice, którzy zasługują na drużynę w Polskiej Lidze Koszykówki. Zrobimy wszystko by się utrzymać.