gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

TVP Sport w Platformie Cyfrowej Polsatu/ 2009-03-20 11:49:45 / Marcin Durczak /
plk.pl - Transmitująca rozgrywki PLK stacja TVP Sport już w najbliższych dniach znacznie zwiększy swój zasięg.
Kanał sportowy publicznego nadawcy znalazł się bowiem w ofercie Platformy Cyfrowej Polsatu. Oznacza to blisko trzy miliony nowych, potencjalnych widzów dla rozgrywek polskiej ekstraklasy.
To także informacja ważna w kontekście wrześniowych mistrzostw Europy w Polsce. O ile spotkania naszej reprezentacji transmitować będzie TVP 2, to pozostałe potyczki dostępne będą właśnie w TVP Sport.
W siedzibie TVP umowę regulującą obecność kanałów publicznego nadawcy (w tym właśnie TVP Sport) na platformie cyfrowej Polsatu podpisali p.o. prezesa Telewizji Polskiej Piotr Fafał oraz Dominik Libicki - szef spółki Cyfrowy Polsat SA.

- Pozostają już tylko sprawy techniczne. Widzowie platformy Polsatu zaczną oglądać nasze kanały najwcześniej w piątek, a najpóźniej w poniedziałek -- wyjaśnia Piotr Farfał. - Korzyści z tej umowy mają obie strony. My poszerzamy swoją ofertę, a TVP Sport w znaczący sposób poszerzy swój zasięg. Szacujemy, że będzie to kilkaset tysięcy gniazdek i to blisko górnego pułapu pojęcia "kilkaset tysięcy"- dodaje Dominik Libicki.

Polsat Cyfrowy ma ponad dwa miliony abonentów, ale TVP Sport znajdzie się w ofercie obejmującej tych którzy wykupili: Parkiet Sport, Relax Mix oraz Super Film. - Nie monitorujemy dokładnie, ile osób sięgnęło właśnie po taką ofertę, ale szacujemy, że TVP może mieć od teraz łącznie blisko trzy miliony nowych widzów - mówi Libicki.

pk - plk.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl