gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

NWW: Stowarzyszenie Górnik Business Club/ 2009-08-05 08:37:40 / Marcin Durczak /

Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Grupa młodych wałbrzyszan chce pomóc w odbudowie wielkiej piłki w mieście. Fani założyli nawet stowarzyszenie Górnik Business Club. Mają głowy pełne pomysłów i jak mówią, wiedzą co zrobić, by przyciągnąć do klubu sponsorów. Czekają na podpisanie umowy z Górnikiem, żeby rozpocząć działalność, ale jak na razie nie mogą się tego... doczekać.
Inicjatywa w Wałbrzychu wzorowana jest na tym, co zrobiono w Lechu Poznań, a co dziś działa w stolicy Wielkopolski wręcz modelowo. Kibice chcą zmierzyć się z trudnym wyzwaniem jakim jest marketing. To oni chcą zrobić wszystko, żeby drobni przedsiębiorcy i zwykli kibice częściowo współfinansowali klub z Wałbrzycha, który za tydzień zainauguruje zmagania w III lidze. W tym celu powołano nawet Górnik Business Club, stowarzyszenie prowadzące działalność gospodarczą.

- relacja video: www.regionalnatv.pl/?s=category&cid=2&mid=493Pierwsi chętni są i jest ich sporo
Pomysł jest godny, by się nad nim pochylić. Młodzi ludzie chcą rozprowadzać tak zwane Karty Partnera, za które trzeba byłoby płacić 10 zł miesięcznie. Karta miałaby upoważniać do wstępu na dwa mecze ligowe w miesiącu i na spotkania pucharowe. Dodatkowo dla firm wymyślono pięć pakietów sponsorskich - biały, niebieski, brązowy, srebrny i złoty. Każdy pakiet to konkretna kwota pieniędzy wpływająca do stowarzyszenia. Na przykład brązowy to 300 zł, za które firma otrzymywałaby pewnego rodzaju kampanię reklamową. Włącznie z pojawieniem się logo sponsora na specjalnych tablicach, ustawianych przy wejściu na stadion. - Wstępnie mamy deklarację 500 osób, które chcą od zaraz wykupić Karty Partnera i około 30 firm zainteresowanych różnymi pakietami. To daje miesięcznie minimum około 10 tys. zł - informuje Mariusz Piejko, prezes stowarzyszenia Górnik Business Club. Aż 70 proc. tej kwoty trafiałoby do klubu, ale nie w postaci żywej gotówki. Te pieniądze można byłoby przeznaczać na kontrakty zawodników, sztab trenerski czy lekarski, opłacanie wyjazdów na zgrupowania czy ubezpieczania spotkań. - Wydaje nam się, że klub powinien być tym zainteresowany, ale jest inaczej - dodaje Piejko, który wraz z innymi członkami GBC już w marcu przedstawił propozycję działaczom Górnika. Spotkała się ona podobno z ciepłym przyjęciem i... na tym koniec. - Czekamy na podpisanie z klubem stosownej umowy, żeby ruszyć pełną parą - podkreśla prezes GBC. Taki formalny mariaż stowarzyszenia z klubem jest potrzebny do wykorzystania przez kibiców chociażby historycznego loga, a później rozprowadzania pamiątek klubowych. - Chcemy robić wszystko zgodnie z prawem, żeby nikt nigdy nie mógł się do nas przyczepić, że omijamy przepisy - mówią zgodnie kibice.

Podpiszą czy nie podpiszą?
Klub w oficjalnym piśmie skierowanym do GBC informuje, że: „(...) analizuje formę i zasady, na których taka współpraca będzie możliwa"(...). Kierownictwo Górnika skierowała sprawę do rozpatrzenia prestiżowej krakowskiej kancelarii prawnej, z której niedawno nadeszła odpowiedź. - Wynika z niej, że współpracę z kibicami możemy podjąć na wielu płaszczyznach, ale niemal wszędzie prawnicy widzą pewne zagrożenia - tłumaczy Artur Torbus, dyrektor klubu. Zapowiada on jednocześnie, że najpóźniej w ciągu półtora miesiąca zapadnie ostateczna decyzja czy klub podpisze umowę z GBC. - Musimy pamiętać, że gdyby do tego doszło, to z organizacji pożytku publicznego staniemy się podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą - dodaje Torbus. Tylko, co z tego, chciałoby się zapytać? A co ze sponsorami, którzy dziś przekazują pieniądze klubowi? - Te kwoty trafiają na nasze statutowe cele jako organizacji non profit i w tym przypadku według prawników wszystko jest w porządku. Podobnie jest z uczelnią, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, która przekazuje środki niejako na swój studencki klub - kończy Artur Torbus.

Kibice chcą pomagać, klub zwleka z podjęciem współpracy, a sezon za pasem. Sezon, który mógłby zakończyć się awansem do II ligi!

piasecki@nww.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
KIBIC
2009.08.06 00:08:41
IP: 193.203.206.1
Bardzo dobry pomysł moja z tym Businness Club na pewno to pomoże w jakiś sposób klubowi jeżeli trzeba będzie to i ja się dołacze do tego pomysłu tylko niestety nie mieszkam w w-chu i nie mógłbym byc na meczach. Życze Powodzenia i tak dalej Panowie!!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl