Górnik Nowe Miasto z porażką na inaugurację/ 2009-10-12 08:16:46 / Marcin Durczak /

Od porażki rozpoczęli sezon w III lidze koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto. Beniaminek z Wałbrzycha uległ na wyjeździe 60:65 drużynie MKS Basket Chrobry Głogów. Debiutujący w III lidze wałbrzyszanie przystąpili do tego spotkania trochę spięci, co było widać zwłaszcza na początku meczu. Nerwowa gra i dużo strat, spowodowało, że po pierwszej kwarcie to Głogowianie prowadzili 11:7. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali jeszcze skuteczniej i odskoczyli na jedenastopunktową przewagę i do przerwy na tablicy widniał wynik 32:21 dla MKS-u. Do połowy trzeciej kwarty oba zespoły grały punkt za punkt. Niestety w końcówce tej części gry ponownie do głosu doszli gospodarze, którzy kontynuowali dobrą passę.

Na osiem minut przed końcem prowadzili oni już 22 punktami. Wówczas do roboty wzięli się wałbrzyszanie, którzy kolejne kilka minut wygrali 15:0 i zmniejszyli przewagę nawet do trzech punktów. Jednak w końcówce podopiecznym Ewy Smaglińskiej zabrakło ogrania i boiskowego cwaniactwa. To wykorzystali głogowianie, którzy zwyciężyli ostatecznie 65:60. Kolejnym rywalem koszykarzy z Nowego Miasta będzie drugi zespół Sudetów Jelenia Góra, z którym zagrają na wyjeździe 17 października.

MKS Basket Chrobry Głogów - Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych 65:60 (11:7, 21:14, 21:17, 12:22)
Górnik: Kołodziej 20, Łabiak 17, Myślak 10, Kaliński 6, Sujka 5, Łuczak 1, Adranowicz 1.