Druga wygrana Górnika Dark Dog Nowe Miasto/ 2009-10-27 14:05:59 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Komplet punktów z Bolesławca wywieźli koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych. Po znakomity spotkaniu pokonali tamtejszy Adler Top 87:67. Dla wałbrzyszan było to drugie zwycięstwo w rozgrywkach III ligi.
Dark Dog: Łabiak 26, Myślak 16 (6 asyst), Karwik 15 (16 zb), Kołodziej12, Sujka 8 (9 zb), Adranaowicz, Borzemski 6, Kozłowski 0.

Wałbrzyszanie pojechali do Bolesławca w nieco okrojonym składzie i trener Ewa Smaglińska miała do dyspozycji tylko ośmiu graczy. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu okazałego zwycięstwa. Jednak początek spotkanie wcale nie zapowiadał tak wysokiej wygranej ekipy z Nowego Miasta. Co prawda po 10 minutach wałbrzyszanie prowadzili , jednak na plecach cały czas czuli oddech rywali, którzy wcale nie zamierzali się poddawać. Udowodnili to w drugiej kwarcie, w której zagrali znacznie skuteczniej i zmniejszyli straty tylko do dwóch punktów. Tak więc do przerwy Dark Dog wygrywał 42:40. Początek drugiej połowy to ostra wymiana ciosów z obu stron. Tę walkę lepiej wytrzymali gospodarze, którzy przed czwartą kwartą prowadzili pięcioma oczkami. Jednak w ostatniej części gry goście nie pozostawili już złudzeń graczom z Bolesławca. Pokazali kto jest lepszy i komu należy się zwycięstwo. Agresywna obrona i bardzo skuteczna gra w ataku spowodowały, że drużyna z Nowego Miasta odrobiła z nawiązką straty i triumfowała 87:67.

Adler Top Bolesławiec - Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych 67:87 (14:21, 26:21, 17:10, 10:35 )

Źródło: nww24.pl