Jesteśmy w 3 rundzie Pucharu Polski/ 2009-11-05 09:39:04 / Marcin Durczak /

Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali w 2 rundzie rozgruwek Pucharu Polski 2-ligowy Doral Nysa Kłodzko 78:74 (19:13, 25:24, 23:21, 11:16).
Górnik: Matczak 18 (3x3, 4as.), Bierwagen 11 (2x3), Sterenga 11, Buczyniak 10 (1x3), Stochmiałek 10, Grzywa 8, Jakóbczyk 7 (1x3), Ratajczak 3 (1x3, 7 zb.), Pieloch 0.
Nysa: Malona 22 (11zb.), Kaczmarek 11, Kowalski 10, Sularczyk 10, Lipiński 7 (1x3), Fiks 7 (1x3), Radwański 4, Dźwilewski 2, Płatek 1, Wyrwas 0.

Początek meczu ze sporym animuszem rozpoczął Górnik, który po pierwszych 4 minutach wyszedł na 7 pkt.prowadzenie, w dalszej części kwarty nasi koszykarzy opanowali zdenerwowanie i zaczęli grac skuteczniej niwelując przewagą gości na minutę przed końcem I kwarty do 3 pkt. Ostatnia akcja tej części meczu należała do wałbrzyszan, którzy oddali celny rzut za linii 6,25m.Druga kwarta rozpoczęła się podobnie w 5 minucie Górnik po skutecznych rzutach za 3 pkt."odjechał" nam na 13 pkt. Nie załamało to jednak naszych koszykarzy , którzy po akcjach Malony , Kaczmarka i Kowalskiego zdołali zmniejszyć przewagę gości do 7 pkt.w tej części meczu.W trzeciej kwarcie kilkakrotnie zbliżaliśmy się 5 i 4 pkt.do Górnika, lecz w ostatniej minucie ponownie odskoczył nam na 9 pkt.Po pierwszych minutach czwartej kwarty wyglądało na to,że wałbrzyszanie kontrolują już spotkanie,gdyż wypracowali 15 pkt.przewagą, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu w obronie i skutecznej grze w ataku nasz zespół zaczął systematycznie odrabiać straty zdobywając kolejno 11 pkt.Ostatnie dwie minuty to dramatyczna walka, jeszcze na 1,5 minuty przed końcem przewaga Górnika zmalała do 2 pkt , niestety mimo posiadania piłki nie udało się doprowadzić do remisu ,a rzutem za dwa pkt zwycięstwo gości przypieczętował Sławomir Buczyniak.Kibice mieli okazję obejrzeć bardzo emocjonujące, zwłaszcza w końcówce spotkanie.

Źródło: doral.pl/kosz