nww24.pl - Górnik Nowe Miasto wygrał we Wschowej/ 2009-11-22 20:07:08 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Kibice Górnika Dark Dog Nowe Miasto mają podwody do zadowolenia. Ich drużyna odniosła bowiem drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem wałbrzyszanie bez problemów ograli na wyjeździe WSTK Wschowa-Sława 78:63.
Koszykarze z Nowego Miasta zapowiadali przed meczem, że jadą po dwa punkty i słowa dotrzymali. Wałbrzyszanie, podobnie jak w zeszłotygodniowym pojedynku z Tytanem Jawor, rozpoczęli z wielkim animuszem i już po kilku akcjach prowadzili 14:3. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła im na kontrolowanie przebiegu wydarzeń na boisku w kolejnych minutach. Jednak w drugiej połowie przebudzili się gospodarze, którzy zaczęli grać dużo lepiej i z każdą akcją odrabiali straty. Na szczęście bardziej doświadczeni gracze spod Chełmaca, za każdym razem kiedy rywale zbliżali się na mniej niż trzy punkty, włączali piąty bieg i ponownie odskakiwali na kilka oczek. Ostatecznie podopieczni Ewy Smaglińskiej triumfowali 78:63 i była to dla nich czwarta wygrana w tym sezonie.

Niestety za to zwycięstwo wałbrzyszanie zapłacili wysoką cenę. Bowiem poważnej kontuzji stawu skokowego doznał Mariusz Karwik, który jest jednym filarów Górniaka. Na razie nie wiadomo jak długo podstawowy center Dark Doga będzie musiał pauzować.

WSTK Wschowa-Sława - Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych 63:78 (11:18, 16:18, 16:10, 20:32).
Górnik NM: Łabiak 26, Myślak 14, Kołodziej 12, Sujka 11, Karwik 6, Kaliński 4, Borzemski 2, Adranowicz 2, Bujnowski 1.