nww24.pl - pierwsza porażka kadetów Górnika/ 2009-11-26 12:09:33 / Marcin Durczak /

Zwycięska passa kadetów Górnika Stam Stal Wałbrzych dobiegła końca. Biało - niebiescy przegrywając w Zielonej Górze z Zastalem 58:111, doznali pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach. Mecz na szczycie, tak bez wątpienia można powiedzieć o tym spotkaniu. Bowiem obie ekipy przystępowały do niego z kompletem zwycięstw. Lepiej pojedynek rozpoczęli, broniący złotego medalu mistrzostw Polski gospodarze, którzy po 10 minutach prowadzili już 28:13. Podopieczni Arkadiusza Chlebdy choć walczyli dzielnie, to nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z zespołem z Zielonej Góry, w składzie którego grało dwóch reprezentantów kraju w tej kategorii wiekowej.

Zastal z każdą kolejną minutą powiększał swoją przewagę, a w czwartej kwarcie zaczął bronić strefą, co całkowicie rozbiło grę biało - niebieskich. Po czterdziestu minutach na tablicy widniał wynik 111:58 dla gospodarzy i pierwsza porażka wałbrzyszan w sezonie stała się faktem.

Zastal Zielona Góra - Górnik Stam Stal Wałbrzych 111:58 (28:13, 22:12, 24:19, 37:14)
Górnik: Murzacz 25, Pabisiak 12, Pawlikowski 9, Łozowicki 8, Rostkowski 4.