nww24.pl - Koszykarki UKS Mniszek Boguszów bez wygranej/ 2009-12-03 09:36:20 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Trzy mecze i trzy porażki. To tegoroczny dorobek koszykarskich juniorek UKS-u Mniszek Boguszów. W ostatniej kolejce podopieczne Mateusza Mikosika uległy na wyjeździe drużynie MKS MOS Wrocław 43:95.
MOS: Łata 31, Hołtyn 28,Wnętrzak 11 ( 1X 3), Gacek 10 ( 1X 3), Orman 8, Skrzypczyńska 6, Pacholska 1, Salomon 0, Szczebak 0, Time 0, Trejbsza 0.
Mniszek : Sołysiak 14 ( 2X 3), Dubarek 6, Granops 6, Wiktor 5, M. Dźwilewska 4, P. Dźwilewska 4, Dobrzyńska 2, M. Dźwilewska 2, Iwańczuk 0, Wasicka 0.

Spotkanie od początku nie układało się po myśli młodych koszykarek z Boguszowa. Już w pierwszej kwarcie po cztery przewinienia miały dwie liderki zespołu: Monika Dźwilewska oraz Monika Sołtysiak i trener Mateusz Mikosik był zmuszony posadzić je na ławce. To oczywiście odbiło się na grze, debiutujących w lidze zawodniczek Mniszka, które na przerwę schodziły z 21-punktową stratą do rywalek z Wrocławia (48:27). Niestety w trzeciej kwarcie ekipa z Boguszowa musiała sobie radzić już bez czterech podstawowych zawodniczek. W efekcie nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki i doznała najwyższej jak dotąd porażki 95:43