nww24.pl - Piąta wygrana Górnika Dark Dog Nowe Miasto/ 2009-12-07 11:44:12 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Piąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli koszykarze Górnika Dark Dog Nowe Miasto. Tym razem wałbrzyszanie pokonali po bardzo wyrównanym spotkaniu Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 71:69. Drużyna z Nowego Miasta jechała do Kątów po dwa punkty i ten plan zrealizowała. Jednak o wygraną wcale nie było łatwo. Gospodarze, którzy w dotychczasowych sześciu spotkaniach odnieśli tylko jedno zwycięstwo, za wszelką cenę chcieli poprawić swój bilans i pokazać się przed własną publicznością z jak najlepszej strony.
Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Górnik Dark Dog Nowe Miasto 69:71 (18:18, 25:13, 6:24, 20:16)
Dark Dog: Łabiak 27, Kołodziej 14, Sujka 13, Adranowicz 8, Myślak 7, Kaliński 2.

Pierwsza kwarta to ostra wymiana ciosów z obu stron. Żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać znaczącej przewagi i po pierwszych dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis po 18. W drugiej odsłonie do ataku ruszyli gracze z Kątów, którzy wykorzystali słabszy okres gry naszego zespołu i odskoczyli na kilka punktów. Tak więc do przerwy Dark Dog przegrywał dwunastoma punktami 43:31. Na szczęście w drugiej połowie wałbrzyszanie po raz kolejny pokazali charakter i udowodnili, że zawsze walczą do końca. Podopieczni Ewy Smaglińskiej w niczym nie przypominali zespołu z pierwszych dwudziestu minut. Skuteczna gra w ataku i bardzo dobra obrona szybko przyniosły zamierzone efekty. Goście z każdą kolejną minutą zmniejszali straty, a w końcówce trzeciej kwarty wyszli na sześciopunktowe prowadzenie i przed decydującą odsłoną prowadzili 55:49. Niestety w ostatnich dziesięciu minutach nastąpił kolejny zryw gospodarzy, którzy błyskawicznie zniwelowali przewagę Dark Doga, a na minutę przed końcem wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Wówczas przypomniał o sobie kapitan ekipy z Nowego Miasta - Maciej Łabiak, który indywidualną akcją doprowadził do remisu. W końcowych sekundach więcej zimnej krwi zachowali wałbrzyszanie, którzy nie mylili się na linii rzutów osobistych (po dwa razy trafili Mateusz Myślak i Jakub Kołodziej) i to oni mogli się cieszyć z piątego zwycięstwa w ty m sezonie.