gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Spore długi po zeszłym sezonie.../ 2009-12-12 18:48:00 / Marcin Durczak /

sportowefakty.pl - w wywiadzie Maciej Raczyński mówi o zaległościach z zeszłego sezonu względem niego i także innych byłych zawodników Górnika Wałbrzych...
Aktualnie działacze Górnika podobno są blisko porozumienia się z Marcinem Wróblem (skrzydłowy, 200cm, Zastal Zielona Góra), który miałby wzmocnić nasz zespół już na dniach.Pierwszy mecz w Pucharze Polski już za wami. Łatwo pokonaliście Górnika Wałbrzych. W klubie tym grał pan przez cały poprzedni sezon. I jeśli pod względem sportowym może zaliczyć go do udanych, to w kwestii finansowej, na pewno już nie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wałbrzyszanie borykają się z tymi problemami.
- Zgadza się. Miałem tam dobry sezon. Dostawałem dużo minut, i myślę, że je wykorzystywałem. Później pojawiły się co prawda drobne problemy, ale pod koniec, znów mogłem grać, to co wcześniej. A jeśli chodzi o finanse, to cóż, wycofał się sponsor i pojawiły się kłopoty. Nie zostały one rozwiązane do dzisiaj. Klub nadal się ze mną nie rozliczył. Jestem w stałym kontakcie z tamtejszymi działaczami. Czekam na uregulowanie wszystkich zobowiązań, jakie mają wobec mnie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie sprawa ta się wreszcie wyjaśni, bo jeśli nie, będę zmuszony skierować ją do sądu. A z tego co wiem, nie tylko ja mam takie problemy. Rozmawiałem z kilkoma zawodnikami, z którymi grałem w Wałbrzychu, i podobnie oni, też czekają za uregulowaniem wszystkich spraw finansowych.

Gdy rozmawialiśmy na początku maja, powiedział mi pan wtedy, że otrzymał zapewnienie od zarządu klubu Górnik Wałbrzych, iż w najbliższym czasie uregulowane zostaną wszystkie finansowe zaległości. Rozumiem więc, że od tamtego czasu, nic w tej sprawie nie zostało poczynione?
- Mieliśmy ustalenia, ale jak na razie klub się z nich nie wywiązuje. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Kiedy po raz ostatni rozmawiał pan z kimś z zarządu Górnika?
- Z włodarzami tego klubu jestem w stały kontakcie. Dość często wykonuje telefony do Wałbrzycha. Mam nadzieję, że jak najszybciej to się wyjaśni i cała ta sprawa zakończy się pozytywnie.

Załóżmy jednak tę niezbyt optymistyczną dla pana wersję. Górnik nadal zwleka ze spłatą zobowiązań. Kieruje pan sprawę do sądu?
- Pieniądze również są ważne w życiu, a ich suma, którą zalega mi Wałbrzych nie jest mała. Jeśli klub nie wywiąże się ze swoich zobowiązań, będę musiał oddać sprawę do sądu. Nie pozostanie mi wtedy nic innego. Trzeba walczyć o swoje.

O jakich zobowiązaniach mówimy? Przez jaki czas nie otrzymywał pan wynagrodzenia?
- Jest to około trzech i pół miesiąca, czyli od połowy stycznia.

Mówiło się, że Kamil Chanas i Tomasz Zabłocki sprawę, dotyczącą właśnie zaległości finansowych oddali już do sądu.
- Rozmawiałem m.in. z nimi na ten temat i jest to prawda.

A ktoś oprócz nich postąpił podobnie?
- Od innych tego nie słyszałem. Ja mam nadzieję, że wszystko pozytywnie się rozwiąże i będę mógł wtedy powiedzieć, że nie mam już żadnych problemów z klubem z Wałbrzycha.

Czuje się pan oszukany przez Górnika Wałbrzych?
- Nie jest to wina wszystkich działaczy. W kraju był wtedy kryzys gospodarczy, z klubu w tym czasie wycofał się sponsor i przez to tych pieniędzy brakowało. Gdyby one były, na pewno byśmy je otrzymali. Celem działaczy jest też bycie na bieżąco z zawodnikami i z ich sprawami. Stało się jednak tak, a nie inaczej. Nadal musimy czekać. Może się powtórzę, ale ja mam nadzieję, że wszystko rozwiąże się pozytywnie.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
KIERZAN
2009.12.15 22:51:07
IP: 78.88.210.224
TO TAK JAK MIAŁBYŚ FIRME I NIE KORZYSTAŁ Z ZYSKÓW!!!A MOZE NIE MAM RACJI?POZDRO TYLKO GÓRNIK NASZ KS!!!
Kaczor
2009.12.15 20:30:31
IP: 79.162.55.24
No jakoś nie słyszałem żyby któryś z działaczy się skarżył że klub mu zalega z pieniędzmi;)
ja
2009.12.15 14:21:50
IP: 188.146.79.40
ciekaw jestem czy działaczom klub tez jest winien, czy przypadkiem na ich wypłaty zawsze były pieniądze?
ja
2009.12.12 21:05:41
IP: 83.11.238.182
thx-masz rację>>>>>>>>
thx
2009.12.12 19:50:29
IP: 83.8.35.80
A tutaj fragment z wywiadu z Ludwiczukiem dotyczący Górnika (Cały wywiad na stronie wiadomościwałbrzyskie.pl):

"- A co z druga sierotką. Górnikiem Wałbrzych?
- Jak pamiętamy, klub grający w ekstraklasie miał podpisaną umowę,która nie została zrealizowana. Myślę, że zaangażowanie ludzi, zmiany, które są w klubie wprowadzane dążą do tego, aby wyprowadzić go na prostą. Jestem prezesem PZKosz, bardzo leży mi na sercu dobro Górnika. Staram się jak mogę, aby mu pomóc. Ale widzę jednak., że trzeba będzie się zaangażować jeszcze mocniej."

Już niedługo wybory...
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl