gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

nww24.pl - Ani Czerniak, ani Mołłow nie poprowadzą kadry/ 2009-12-18 08:41:39 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Dwóm szkoleniowcom związanym dawniej z Wałbrzychem nie udało się przejść gęstego sita weryfikacji w konkursie na szkoleniowca reprezentacji Polski koszykarzy. Zresztą wszyscy kandydaci starający się o fotel trenera biało-czerwonych zostali odrzuceni przez komisję konkursową.
Wyboru opiekuna męskiej kadry miała dokonać komisja w składzie: Kazimierz Mikołajec, Mirosław Noculak, Dariusz Szczubiał, Eugeniusz Kijewski i Zbigniew Polatowski. Miała, ale jak podano w oficjalnym komunikacie PZKosz „(...)nie rekomendowano żadnego z kandydatów biorących udział w konkursie. Jednocześnie na posiedzeniu podjęto decyzję, że członkowie komisji zaproponują inne kandydatury do ewentualnego rozpatrzenia przez zarząd PZKosz."
 Trenerem kadry chcieli zostać m.in. Radosław Czerniak i Teodor Mołłow, obaj związani z wałbrzyskim basketem. Czerniak wprowadził Górnika do ekstraklasy i prowadził zespół przez jeden sezon na najwyższym szczeblu rozgrywek. Mołłow związany był z biało-niebieskimi w latach 90.
Oprócz Czerniaka i Mołłowa o ster męskiej reprezentacji biało-czerwonych ubiegali się jeszcze Hiszpan Dario Cornejo, Grek Kostats Flevarakis, Kanadyjczyk Gordon Herbert, Serbowie Aleksandar Kesar i Dejan Mijatović, Słoweniec Slobodan Subotić, Amerykanin Terry Layton, Litwin Antanas Sirejka oraz Polacy Mariusz Karol i Tomasz Służałek.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl