nww24.pl - wygrane juniorów oraz kadetów Górnika/ 2009-12-27 17:15:25 / Marcin Durczak /

Jak burza przez rozgrywki Ligi Dolnośląskiej idą kadeci Górnika Stam Stal Wałbrzych. W ósmej kolejce biało - niebiescy nie dali żadnych szans swoim rówieśnikom z Jawora i wygrali wysoko 120:59.
W pojedynku z Kor-Medem Tytan Jawor klasą dla siebie byli Hubert Murzacz i Oskar Pawlikowski. Obaj zawodnicy zdobyli po 42 punkty i to głównie dzięki ich skutecznej grze Górnik wygrał tak wysoko. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy w błyskawicznym tempie odskoczyli na kila punktów przewagi. Praktycznie już po drugiej kwarcie można było wskazać zwycięzcę, bowiem podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili 61:36. Po przerwie wałbrzyszanie nie spuścili z tonu. Jeszcze mocniej przycisnęli w obronie i w efekcie przed ostatnią kwartą wygrywali już różnicą 47 punktów (91:44). W czwartej odsłonie biało - niebiescy spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń i pewnie zwyciężyli 120:59. Dla młodych koszykarzy spod Chełmca była to siódma wygrana w tym sezonie i z piętnastoma punktami na koncie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Górnika Stam Stal - Kor-Med Tytan Jawor 120:59 (32:19, 29:17, 30:8, 29:15)
Stam Stal: Murzacz 42, Pawlikowski 42, Pabisiak 9, Jaskólski 8, Hupało 5, Mucha 4.

Sześć zwycięstw i pięć porażek. Tak przedstawia się tegoroczny bilans juniorów Górnika Płytka Wałbrzych. W swoim ostatnim pojedynku podopieczni Pawła Domoradzkiego ograli na wyjeździe UKS Gimbasket Wrocław 105:58.
Po zeszłotygodniowej porażce z UKS-em Chromik Żary biało - niebiescy chcieli zakończyć rok w dobrym stylu. Dlatego do spotkania z Gimbasketem przystąpili bardzo skoncentrowani i od początku przejęli inicjatywę. Dobra, zespołowa gra pozwoliła naszej drużynie na objęcie w pierwszej kwarcie dziesięciopunktowego prowadzenia. W kolejnych odsłonach górnicy udowodnili, że są zdecydowanie lepszą drużyną i z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Ostatecznie podopieczni Pawła Domoradzkiego triumfowali 58:105 i przesunęli się na piąte miejsce w tabeli.

UKS Gimbasket Wrocław - Górnik Płytka Wałbrzych 58:105 (15:25, 18:26, 11:18, 14:36)
Płytka: Drywa 22, Lewandowski 19, Maryniak 17, Kolkowski 13, Pisarski 12, Biedermann 8, Grincewicz 6, Sulikowski 6, Grabka 2.
Gimbasket: Żukowski 18, Baran 16, Sołowij 11, Sawzdargo 7, Stach 4, Kościuk 2.