nww24.pl - Nieoczekiwana porażka młodzików w Bolesławcu/ 2010-01-19 19:27:11 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Nie najlepiej rundę rewanżową rozpoczęli młodzi koszykarze biało - niebieskich. Wałbrzyszanie dość nieoczekiwanie ulegli na wyjeździe niżej notowanej ekipie Starbol Bolesławiec 68:79. Dla podopiecznych Wojciecha Krzykały była to dopiero trzecia porażka w tym sezonie.
Starbol Bolesławic - Górnik Trans Wałbrzych 79:68 (19:19, 20:18, 14:18, 26:13)
Starbol: Szelc 29, Kopeć 28, Prystupa 12, Leszczyński 10.
Trans: Kołkowski 19, Krzymiński 10, Kaczuga 9, Kłyż 7, Durski 7, Szymanowski 6, Kołaczyński 6, Krzepina 4.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli górnicy, którzy nie tylko są wyżej w tabeli, ale także byli górą w pierwszym meczu obu drużyn. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte i wyrównane, a żadnej ze stron nie udało się osiągnąć większej przewagi. Tak więc po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik po 19. Bardzo podobny przebieg miała również druga odsłona, którą dwoma punktami wygrali gospodarze. Po przerwie podopieczni Wojciecha Krzykały zaczęli grać znacznie lepiej i przed decydującą kwartą prowadzili 55:53. Niestety to było wszystko na co tego dnia było stać biało - niebieskich. Ostatnia ćwiartka należała już do gospodarzy, którzy głównie dzięki znakomitej grze dwójki: Mateusz Szelc i Szymon Kopeć, szybko odskoczyli na kilka punktów przewagi i triumfowali 79:68.