Zwycięstwo młodzików, porażka kadetów/ 2010-01-25 09:00:50 / Marcin Durczak /

Młodzicy Górnika Trans Wałbrzych bez problemów pokonali we własnej hali Sudety Jelenia Góra 118:32. Górnik w tabeli jest piąty (bilans 8-3), Sudety są na 9. miejscu (3-10).

Kadeci Górnika Stam Stal Wałbrzych wyraźnie ulegli we własnej hali Zastalowi Zielona Góra 69:100 (16:21, 12:27, 12:21, 29:31). Goście dominowali na parkiecie od początku do końca. Biało-Niebiescy rozpoczęli piątką : Oskar Pawlikowski, Michał Rostkowski, Damian Pabisiak, Szymon Łozowicki oraz Hubert Murzacz. Ostatecznie trener Arkadiusz Chlebda dał szansę na zaprezentowanie się jedynie siedmiu zawodnikom. Do przerwy Górnik tracił już do rywala dwadzieścia punktów (28:48), a największą zdobyczą mogli pochwalić sie Pawlikowski (10pkt) i Murzacz (8 pkt ale na bardzo słabej skuteczności). Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli fatalnie, przegrywając w niej w pewnym momencie już 2:12. Trzeba jednak dodać, że goście z Zielonej Góry (lider tabeli) wysoko postawili poprzeczkę naszym zawodnikom raz po raz trafiając z dystansu. Ostatnia kwarta to wyrównany pojedynek i odblokawanie się w ataku Murzacza. Nadal sporym mankamentem w grze wałbrzyskich kadetów są seryjnie pudłowane rzuty wolne.
Górnik : Murzacz 21, Pawlikowski 13 (5 fauli), Rostkowski 13, Pabisiak 10 (3x3), Łozowicki 6, Hupało 4, Jaskólski 2.

Cały mecz na ławce rezerwowych Górnika spędzili: Mateusz Ciuruś, Marcin Ciuruś, Dawid Kołkowski oraz Michał Stopiński.