nww24.pl - Dark Dog pokonał GKK Gorzów Wielkopolski/ 2010-02-01 22:23:08 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Dark Doga Nowe Miasto. Wałbrzyszanie po zaciętym i dramatycznym spotkaniu pokonali GKK Gorzów Wielkopolski 76:75. Tym samym zrewanżowali się gorzowianom za wysoką porażkę w pierwszym meczu. Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to mecz walki. Na parkiecie spotkały się bowiem dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Początkowe minuty to zażarta walka punkt za punkt, którą lepiej wytrzymali wałbrzyszanie i to oni po dziesięciu minutach prowadzili minimalnie 21:19. W drugiej odsłonie gorzowianie wzmocnili obronę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Od stanu po 25 sześć punktów z rzędu zdobyli przyjezdni, którzy po 15 min wygrywali już 31:25. Ostatecznie na przerwę podopieczni Ewy Smaglińskiej i Mieczysława Młynarskiego schodzili z trzypunktową stratą 33:30.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli koszykarze z Nowego Miasta, którzy po akcjach Macieja Łabiaka i Krzysztofa Sujki odzyskali prowadzenie. Niestety kolejne minuty należały do gości z Gorzowa. Znakomita gra Łukasza Niesobskiego (12 oczek w tej kwarcie) spowodowała, że w 25 min przyjezdni prowadzili już 37:47. Wałbrzyszanie co prawda zmniejszyli straty, jednak przed decydującą odsłoną przegrywali 50:58 i wydawało się, że ciężko będzie im ograć bardzo dobrze dysponowanych tego dnia zawodników GKK. Czwarta kwarta to jednak popis gry koszykarzy Dark Doga, którzy kolejny raz pokazali charakter. Duet: Łabiak, Mateusz Myślak raz za razem dziurawili kosz rywali i na nieco ponad 3 min przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 70:68. Kolejne dwie akcje należały do Krzysztofa Sujki. Center wałbrzyszan najpierw zablokował rzut przeciwnika, a następnie zdobył cztery punkty i Górnik na 120 sekund przed końcowym gwizdkiem wygrywał 74:68. To jednak nie koniec emocji. W następnych 90 sekundach gracze spod Chełmca trzykrotnie tracili piłkę w ataku, a to z zimną krwią wykorzystali gorzowianie i to oni na niespełna 40 sekund przed końcem wygrywali 74:75. Chwilę później skuteczną akcją popisał się kapitan gospodarzy - Maciej Łabiak i górnicy ponownie prowadzili jednym punktem. Przyjezdni nie zdołali już odmienić losów tej potyczki i to koszykarze Dark Doga po końcowej syrenie cieszyli się z dziewiątego zwycięstwa w tym sezonie.

Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych - GKK Gorzów Wielkopolski 76:75 (21:19, 9:14, 20:25, 26:17)
Dark Dog: Łabiak 28, Sujka 18, Kołodziej 12, Myślak 8, Karwik 6, Bujnowski 2, Adranowicz 2.