nww24 - Darg Dog zdemolował Olimpię Węgliniec/ 2010-02-22 11:15:56 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Taka zdobycz to rzadkość na koszykarskich parkietach, szczególnie w Polsce. Tym bardziej rozmiary wygranej Górnika Dark Dog nad Olimpią Węgliniec powinny przyciągać uwagę. Wałbrzyszanie zwyciężyli 146:72, ale goście przyjechali na mecz zaledwie w 5-osobowym składzie.
Grając przez 40 minut jedną piątką nie sposób stawić czoła przeciwnikowi. I nie chodzi tylko o względy kondycyjne, ale również o fakt, że trudno gra się bez zmian szczególnie w obronie. Bo każde agresywne zagranie, karane następnie faulem, może mieć później przykre konsekwencje. Bo można pojedynek kończyć na przykład w trzy- lub nawet dwuosobowym zestawieniu.
Górnik Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych - Olimpia Węgliniec 146:72 (26:22, 40:10, 40:20, 40:20)
Górnik Dark Dog: Łabiak 38, Kołodziej 27, Karwik 24, Gruszczyński 20, Myślak 16, Borzemski 8, Bujnowski 7, Dworak 4, Kozłowski 2.

Szkoleniowiec drużyny z Węglińca przywiózł do Wałbrzycha tylko 5 koszykarzy i od pierwszego gwizdka jego zespół skazany był na pożarcie. W pierwszej kwarcie gracze Olimpii dzielnie walczyli, dopóki starczyło im sił. Na początku drugiej partii trzy celne trójki z rzędu - Łabiaka, Myślaka i Borzemskiego wybiły rywalom z głów marzenia o nawiązaniu wyrównanej walki. Jeszcze przed przerwą przewaga gospodarzy sięgnęła 30 oczek, a później podopieczni Ewy Smaglińskiej tylko ją powiększali. Pod koniec trzeciej partii gracze Górnika Dark Dog zdobyli setny punkt, a w 40 min zatrzymali się dopiero na liczbie 146.