Wygrana kadetów i porażka juniorów/ 2010-03-01 08:20:10 / Marcin Durczak /

W rywalizacji o miejsca 1-8 w regionie dolnośląsko-lubuskim, podopieczni Arkadiusza Chlebdy nie dali szans Śląskowi II Wrocław wygrywając 97:62 (29:16, 18:16, 30:13, 20:17). Biało-Niebiescy, którzy od początku spotkania dominowali, rozpoczęli w składzie: Oskar Pawlikowski, Mateusz Krystosiak, Damian Pabisiak, Szymon Łozowicki i Hubert Murzacz. Moment słabości pojawił się w drugiej kwarcie gdy goście zanotowali serię 8:0. Gospodarze nie potrafili zdobyć punktów przez cztery i pół minuty. Po przerwie na żądanie trenera Chlebdy, gospodarze odzyskali właściwy rytm. W trzeciej kwarcie dzięki obronie na całym boisku Górnicy powiększali stopniowo swoją przewagę.
Górnik : Pawlikowski 32, Krystosiak 24, Murzacz 21, Hupało 9 (1x3), Pabisiak 5 (1x3), Łozowicki 2, Jaskólski 2, Marcin Ciuruś 2, Mateusz Ciuruś 0, Stopiński 0, Leszczyk 0, Dziurdzia 0.

Tuż przed meczem kadetów, juniorzy Górnika przegrali wyraźnie we własnej hali z WKK Wrocław (obecnym wicemistrzem Polski kadetów 2009) 55:88 (8:26, 14:18, 17:27, 16:17). WKK jest liderem z bilansem 15-0, natomiast zawodnicy Pawła Domoradzkiego zajmują 6. miejsce (8 zwycięstw, 7 porażek).