nww24.pl - Sukces wałbrzyskich koszykarzy z PWSZ/ 2010-03-16 12:59:11 / Marcin Durczak /

W akademickich mistrzostwach regionu drużyna PWSZ Wałbrzych wygrała wszystkie mecze, co dało jej pierwsze miejsce w turnieju. Dzięki temu studenci tej uczelni awansowali do finałowych zawodów, które odbędą się we Wrocławiu. Czwartą lokatę wywalczyła druga drużyna z naszego miasta, Politechnika.
Koszykarze PWSZ jak burza przeszli regionalne eliminacje. Bez problemu poradzili sobie z rywalami w grupie, a w meczu finałowym zwyciężyli z PWSZ Jelenia Góra 81:60. W pojedynku o najniższy stopień podium graczom Zamiejscowego Oddziału Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu nie udało się pokonać Uniwersytetu Ekonomicznego z Jeleniej-Góry. W walce o piątą lokatę spośród dwóch zespołów z Legnicy lepsza okazała się tamtejsza PWr pokonując PWSZ. Królem strzelców turnieju okazał się Jakub Kołodziej z UE Jelenia Góra, który zdobył łącznie 90 punktów. Najlepszym zawodnikiem całej imprezy wybrano za to student wałbrzyskiego PWSZ Marcin Kowalski.