Przegrany sparing z beniaminkiem Tauron Basket Ligi/ 2010-09-12 06:11:01 / Sebastian Bednarski /

Koszykarze Górnika Wałbrzych przegrali mecz sparingowy w Zielonej Górze z Zastalem 68:104.
Zastal: Comagić 17, Dłoniak 15, Marshall 14, Okoye 12, Hodge 11, Kukiełka 8, Raczyński 6, Kęsicki 6, Rajewicz 4, Kalinowski 4, Flieger 4, Chodkiewicz 3.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando drużyny Tomasza Herkta. Po kilku szybkich akcjach Zastalowcy objęli prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną zielonogórzan 25:18. Drugie dziesięć minut przyniosło podwyższenie prowadzenia o kolejne dziesięć punktów 27:17. W trzeciej kwarcie mieliśmy strzelecki festiwal Zastalu. Efektem skutecznej gry zielonogórskich koszykarzy było zdobycie 35 punktów. W końcówce meczu, przy wysokim prowadzeniu Zastalu gra się wyrównała, a ostatnią odsłonę sparingu w Sulechowie beniaminek ekstraklasy rozstrzygnął na swoją korzyść 17:14.