gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

nww24.pl - Nowe Miasto lepsze od Gorzowa/ 2010-10-10 09:44:31 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie III ligi odnieśli koszykarze Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie po zaciętym boju pokonali 66:60 GKK Gorzów Wielkopolski. W spotkaniu dwóch najlepszych ekip zeszłorocznych rozgrywek nie brakowało emocji i... słabej gry w ataku z obu stron.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - GKK Gorzów Wielkopolski 66:60 (17:17, 17:18, 12:15, 20:10)
Górnik: Kołodziej 19, Łabiak 19, Myślak 9, Sujka 8, Borzemski 4, Kaliński 2, Karwik 2, Olszewski 2, Neumayer 1.Spotkanie niemal przez cały czas było niezwykle wyrównane. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a duża w tym zasługa Macieja Łabiaka, który w tej fazie meczu trafił dwa razy za 3 pkt. W drugiej odsłonie ciężar zdobywania punktów przejął na siebie Mateusz Myślak. Nasi w tej fazie pojedynku nie trafiali jednak rzutów wolnych. Z kolei przyjezdni w niektórych przypadkach zbyt łatwo zdobywali punkty po rzutach z dystansu. Stąd kolejna ćwiartka zakończona wynikiem „na styku".
W trzeciej odsłonie pierwszą strzelbą wałbrzyszan okazał się Jakub Kołodziej, który jednak nie uchronił podopiecznych duetu trenerskiego Ewa Smaglińska - Mieczysław Młynarski od porażki w tej kwarcie. Po pół godzinie gry Górnik Nowe Miasto tracił do GKK Gorzów 4 oczka i kibice mieli prawo martwić się o końcowy wynik.
W ostatniej partii gospodarze postawili na agresywną obronę, która przyniosła im kilka ważnych przechwytów, a w efekcie w 37 min po rzucie Kołodzieja nasi odzyskali prowadzenie (58:57). Od tej chwili na parkiecie panowali już miejscowi, którzy dzięki rzutom wolnym w końcówce potyczki powiększyli prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli 66:60.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl