nww24.pl - Nowe Miasto pokonało Spartakusa Jelenia Góra/ 2010-10-18 12:22:50 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Trzeci raz z rzędu udało się zwyciężyć drużynie prowadzonej przez duet Smaglińska/Młynarski. Koszykarze z Nowego Miasta zmierzyli się z niedawno reaktywowanym zespołem Spartakusa Jelenia Góra. Górą w tym starciu byli wałbrzyszanie, którzy zwyciężyli 69:58.

Spartakus Jelenia Góra - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 58:69 (13:23, 19:13, 17:17, 9:16)
Górnik: Łabiak 13, Sujka 13, Kołodziej 11, Borzemski 10, Olszewski 7, Gniadzik 6, Myślak 5, Neumayer 2, Karwik 2.

W pierwszej kwarcie koszykarze z Nowego Miasta od samego początku postawili na szybką i zdecydowaną grę w ataku. Drużyna z Wałbrzycha wypracowała sobie sporą przewagę i nie dawała dojść do głosu gospodarzom. W tej odsłonie bardzo dobrze funkcjonowała obrona zespołu Smaglińskiej i Młynarskiego. Drugie dziesięć minut koszykarze z miasta zielonego dębu zaczęli trochę spuszczać z tonu, co wykorzystali gospodarze. Zawodnicy Spartakusa nie mieli problemów z dochodzeniem do sytuacji rzutowych, których nie marnowali. W tej ćwiartce wałbrzyszanom najbardziej brakowało zbiórek w defensywie. Trzecia kwarta to walka kosz za kosz przez całe dziesięć minut. Żaden z teamów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 17:17. W ostatniej ćwiartce bardzo dobrze zaczęła się sprawdzać obrona strefowa Górnika i podopiecznym Smaglińskiej i Młynarskiego udało się wyjść na bezpieczne prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu, dzięki czemu zwyciężyli w całym spotkaniu 69:58.