gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

nww24.pl - Kolejna wygrana Nowego Miasta/ 2010-11-22 08:29:20 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Piąte zwycięstwo zanotowali na swoim koncie koszykarze trzecioligowego Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie wysoko wygrali w Głogowie z miejscowym Basketem Chrobrym 82:51. Do przerwy nie było jednak tak różowo, bo gospodarze stawiali zacięty opór faworyzowanym graczom Nowego Miasta.

MKS Basket Chrobry Głogów – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 51:82 (17:23, 14:13, 10:21, 10:25).
Górnik: Kołodziej 22, Myślak 17, Borzemski 10, Sujka 8, Kaliński 8, Olszewski 7, Neumayer 6, Gniadzik 2, Dworak 2.Pierwsi punkty zdobyli miejscowi, ale jak się później okazało było to ich pierwsze, a zarazem ostatnie prowadzenie w tym meczu. Później dominowali podopieczni Ewy Smaglińskiej. Górnicy opanowali deski pod obydwoma koszami, nieźle radzili sobie też w rzutach z dystansu. Po 10 min mecz był pod kontrolą wałbrzyszan. Wprawdzie druga partia okazała się najsłabsza w wykonaniu Nowego Miasta, ale po zmianie stron goście zdecydowanie przeważali. – W szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy szybko zbudować bezpieczną przewagę, co się udało. Później już tylko powiększaliśmy dystans – mówi specjalnie dla portalu nww24.pl Ewa Smaglińska, szkoleniowiec trzecioligowego Górnika Wałbrzych.

Po zmianie stron goście znakomicie grali na tablicach (Andrzej Neumayer i Krzysztof Sujka łącznie zebrali 26 piłek) i dzięki temu nasi wyprowadzali zabójcze kontrataki. Górnicy zdobywali łatwe punkty z szybkiego ataku i dystans dzielący obie drużyny błyskawicznie rósł na korzyść przyjezdnych. Ostatecznie goście zwyciężyli gładko różnicą 31 oczek. Była to ich piąta wygrana z rzędu.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl