nww24.pl - Porażka Nowego Miasta/ 2010-12-05 18:35:33 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Spotkanie dwóch dotąd niepokonanych drużyn w rozgrywkach III ligi zakończyło się wygraną WSTK Wschowa-Sława. Gospodarze pokonali Górnika Nowe Miasto 79:70. Kluczem do zwycięstwa była dobra postawa miejscowych na początku trzeciej kwarty, w której wypracowali sobie bezpieczną przewagę.
WSTK Wschowa-Sława – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 79:70 (13:15, 19:16, 24:16, 23:23).
Górnik: Borzemski 15, Neumayer 14, Łabiak 12, Kołodziej 10, Myślak 9, Olszewski 6, Kaliński 2, Karwik 2, Sujka 0, Gnadzik 0.

Pojedynek był niemal przez cały czas wyrównany. Z wyjątkiem pierwszych 4 minut po przerwie. Ten fragment koszykarze WSTK wygrali 14:0 i objęli najwyższe w meczu prowadzenie (46:31).
Po pierwszej kwarcie minimalnie wygrywali wprawdzie przyjezdni, którzy do 19 min mieli inicjatywę, ale na kilkanaście sekund przed końcem drugiej ćwiartki gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie (31:30) i już go nie oddali do końca meczu. Decydujące były pierwsze fragmenty trzeciej partii. Mając 15 oczek straty nasi nie zamierzali poddawać się bez walki i w czwartej kwarcie doszli rywali na 5 pkt (69:64), ale to wszystko na co było stać przyjezdnych. Kilka kontrataków WSTK załatwiło jednak sprawę i w hicie kolejki Wschowa-Sława okazała się lepsza od Nowego Miasta.