nww24.pl - Nowe Miasto wygrało z Polkątami/ 2010-12-20 12:11:57 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Po dwóch przegranych z rzędu koszykarze trzecioligowego Górnika Nowe Miasto wreszcie odnieśli zwycięstwo. Ich ofiarą padł zespół z Kątów Wrocławskich. Choć słowo ofiara może nie jest do końca na miejscu. Polkąty walczyły dzielnie niemal przez cały pojedynek, a przegrały tylko 9 oczkami.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 92:83 (19:25, 27:21, 22:14, 24:23).
Punktowali: Łabiak 21, Kołodziej 18, Borzemski 14, Neumayer 13, Karwik 10, Sujka 10, Myślak 6, Bujnowski 0, Kaliński 0, Olszewski.

Zdecydowanie lepiej potyczkę rozpoczęli goście spod Wrocławia, którzy w pewnym momencie prowadzili 18:13, a pierwszą kwartę zakończyli wygraną 25:19. Nasi w tym fragmencie słabo spisywali się w ofensywie, często pudłując nawet z czystych pozycji. To się zmieniło w drugiej odsłonie. Górnicy poprawili skuteczność i na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą wałbrzyszanie doprowadzili do remisu 46:46 i spotkanie niejako rozpoczęło się od początku.

Druga połowa to już jednak dużo spokojniejsza i lepsza gra miejscowych, którzy w 25 min po rzutach Jakuba Kołodzieja i Macieja Łabiaka wyszli na prowadzenie 58:53, a trzecią kwartę zakończyli wygrywając 68:60. Zespół Polkątów próbował jeszcze w ostatniej partii nawiązać walkę, ale przyjezdni często gubili piłkę w ataku z czego skrzętnie korzystali podopieczni Ewy Smaglińskiej, trafiając kilka łatwych punktów z kontrataków. W 37 min było już 82:69 dla ekipy z Nowego Miasta i stało się jasne, że nasi zrehabilitują się za dwie ostatnie porażki na wyjeździe.