nww24.pl - Nowe Miasto wygrało w Gorzowie/ 2011-01-16 13:04:27 / Marcin Durczak /

nww24.pl - W dobrych humorach choć z przygodami wrócili z ostatniego swojego ligowego meczu koszykarze z Nowego Miasta. Górnicy wygrali minimalnie pojedynek z GKK Gorzów, ale ważniejsze było to, co działo się poza boiskiem. A działo się wiele, dobrze, że wszystko skończyło się szczęśliwie.

GKK Gorzów Wielkopolski - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 76:80 (14:21, 23:21, 15:14, 24:24)
Górnik: Kołodziej 23, Łabiak 16, Myślak 13, Neumayer 9, Karwik 8, Borzemski 4, Olszewski 4, Sujka 3.

Gdy autokar z koszykarzami trzecioligowego Górnika zbliżał się do Gorzowa Wielkopolskiego nagle pojazd stanął na środku jezdni. Wóz zepsuł się i trzeba było naprędce „kombinować” zastępczy transport. Na szczęście udało się i nasi dojechali na miejsce, ale spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. To jak się później okazało podwójnie zmobilizowało wałbrzyszan.

Pierwszą kwartę podopieczni Ewy Smaglińskiej wygrali 21:14, ustawiając sobie w ten sposób cały mecz. Niestety ten kto myślał, że w kolejnych odsłonach nasi będą powiększać przewagę musiał srodze się zawieść. W drugich 10 min gospodarze poprawili grę w obronie i na nieco ponad 180 sek. przed zejście do szatni objęli prowadzenie 30:29. Ostatnie słowo przed zmianą stron należało do przyjezdnych, którzy odzyskali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, wygrywając do przerwy 42:37.

W kolejnych kwartach potyczka przebiegała według tego samego scenariusza. Wałbrzyszanie odskakiwali na 8-10 pkt, po czym tracili przewagę. W 35 min nasi wygrywali 67:57, by na niecałą minutę przed ostatnią syreną prowadzić tylko 74:73. Wtedy gorzowianie próbowali ratować się faulami, ale nasi doskonale wykonywali wolne, trafiając w tej fazie meczu wszystkie 6 rzutów i wychodząc w efekcie na prowadzenie 80:73. Tuż przed końcem jeden z graczy GKK trafił wprawdzie z dystansu, ale nie miało to już większego znaczenia. Goście wygrali zasłużenie, ale musieli wracać do Wałbrzycha pociągiem, bo nie udało się naprawić autokaru.