nww24.pl - Nowe Miasto pokonało Spartakusa/ 2011-01-24 13:17:14 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Po pierwszej połowie kibice koszykarzy z Nowego Miasta przecierali oczy ze zdziwienia, bo ich pupile pudłując niemiłosiernie w ataku, przegrywali ze Spartakusem. Po przerwie wałbrzyszanie przeszli metamorfozę. W połowie trzeciej kwarty objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca pojedynku.
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - Spartakus Jelenia Góra 64:50 (9:11, 14:18, 16:9, 25:12)
Górnik: Kołodziej 18, Myślak 12, Neumayer 10, Karwik 9, Bujnowski 4, Drywa 4, Borzemski 3, Olszewski 2, Łabiak 2.

Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0 i nagle stanęli. W ciągu kilku chwil podopieczni Ewy Smaglińskiej stracili 8 oczek i zmuszeni byli odrabiać straty. Wprawdzie w pewnym momencie pierwszej partii Nowe Miasto objęło prowadzenie 13:12, ale szybko je straciło. W 13 min dzięki dobrej grze Piotra Kozyry jeleniogórzanie wygrywali już 22:14, a na przerwę schodzili z 6-punktową zaliczką.
Po zmianie stron, Górnicy w końcu zaczęli lepiej bronić, co natychmiast znalazło odzwierciedlenie w ofensywie. Kilka kontrataków zakończonych łatwymi punktami pozwoliło naszym odrobić dystans z 23 min, kiedy to przegrywaliśmy 25:34. Od tego momentu Spartakus przez kilka dobrych chwil nie zdobył ani jednego punktu, a nasi w 26 min po wolnych Myślaka wyszli na prowadzenie 35:34, którego nie oddali do końcowej syreny. Losy meczu rozstrzygnęły się jednak dopiero w ostatniej partii, którą gospodarze wygrali wysoko 25:12.