Porażka młodzików po dramatycznym meczu/ 2011-03-13 16:51:08 / Marcin Durczak /

Młodzicy Górnika Wałbrzych po dramatycznym spotkaniu przegrali 1 punktem w WKK Wrocław. Wystarczyło trochę więcej spokoju w końcówce i wygrana pozostałaby w Wałbrzychu. Jednak najważniejsze, że młodzi zawodnicy pokazali, iż są równorzędnym rywalem dla Wrocławian. Wierzymy, że w walce o medale MP jeszcze pokażą klasę!

W meczu Górnika Trans z WKK Wrocław było wszystko co powinno być w spotkaniu lidera tabeli z niepokonaną dotychczas drużyną: wielkie emocje, olbrzymie napięcie od pierwszej do ostatniej sekundy, gorąca atmosfera na trybunach stworzona przez bardzo liczną grupę wspaniałych kibiców, dogrywka. Zabrakło tylko jednej rzeczy happy-endu – nasi młodzi koszykarze niestety zeszli w niedzielne przedpołudnie z parkietu pokonani. Na drodze Górnika do zwycięstwa stanęły dwie przeszkody. Fatalna celność wykonywanych rzutów osobistych (5 trafionych na 22 oddane) oraz Michał Kapa z zespołu WKK, który z pewnością rozegrał swój mecz sezonu zdobywając 39 punktów i trafiając cztery trójki czyli tyle ile łącznie zdobył we wszystkich meczach młodzików i kadetów, w których wystąpił w tym sezonie. Przy ogłuszającym dopingu mecz rozpoczął się dla drużyny wałbrzyszan rewelacyjnie. Zdeprymowani atmosferą goście nie potrafili poradzić sobie ani z Górnikiem ani z własnymi nerwami i dlatego pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem naszych koszykarzy 16:3. Niestety w drugiej kwarcie na parkiecie pojawił się Michał Kapa i oblicze meczu uległo zmianie. Dość szybko goście odrobili powstałą stratę i do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi większej niż 5 punktów. Na niecałą minutę przed końcem normalnego czasu gry nasi zawodnicy prowadzili czterema punktami a rzuty osobiste wykonywał zdobywca największej ilości punktów dla Górnika w niedzielnym meczu – Maciek Krzymiński. Niestety tym razem piłka dwa razy nie znalazła drogi do kosza. W rewanżu jeden osobisty trafili goście a po kolejnej nieudanej akcji naszego zespołu niesamowity tego dnia Michał Kapa tuż przed końcową syreną trafił za trzy doprowadzając do dogrywki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Górnik Trans prowadził już pięcioma punktami i wydawało się, że pierwsza porażka zespołu WKK Wrocław w tym sezonie stanie się faktem. Tym czasem za pięć przewinień parkiet w zespole Górnika opuścić musieli najlepsi tego dnia Maciek Krzymiński i Marcin Szymanowski. Przewaga stopniała do jednego punktu gdy do końca pozostały 24 sekundy ale w posiadaniu piłki była nasza drużyna. Na 10 sekund przed końcem gościom udało się przejąć piłkę a na sekundę przed zakończeniem dogrywki ku olbrzymiej rozpaczy stojącej już publiczności, w olbrzymim zamieszaniu pod koszem Górnika piłka znalazła drogę do kosza i to co wydawało się jeszcze dwie minuty wcześniej niemożliwe stało się faktem. Górnik Trans przegrał po dogrywce z WKK Wrocław 63:64 (16:3, 14:26, 11:12, 15:15).
Dla drużyny Górnika Trans punktowali: M.Krzymiński 19 (1x3), M.Szymanowski 13 (1x3), B.Szmidt 9, Ł.Kołaczyński 8, D.Jarosiński 6, D.Durski 2, D.Krzepina 2, S.Kowalski 2, M.Jeziorowski 2, M.Kłyż 0, J.Sumiński 0, D.Dargacz 0.

Awans do dalszej fazy rozgrywek oba zespoły miały już zapewniony. Zajęcie przez Górnika drugiego miejsca w grupie spowoduje, że w fazie ćwierćfinałowej nasz zespół wystąpi na wyjeździe. Trzecie w tym sezonie spotkanie z drużyną WKK Wrocław będzie możliwe tylko w przypadku gdy oba zespoły będą walczyć o medal Mistrzostw Polski. Życzymy naszym zawodnikom aby do takiego spotkania doszło i aby przysłowie do trzech razy sztuka znalazło w tym przypadku zastosowanie i w trzecim pojedynku to właśnie koszykarze Górnika Trans schodzili z parkietu jako zwycięzcy.