nww24.pl - Nowe Miasto powalczy o 2 ligę/ 2011-03-27 13:36:17 / Marcin Durczak /

nww24.pl - W dobrych humorach wrócili z Kątów Wrocławskich koszykarze trzecioligowego Górnika. Zespół Nowego Miasta po dogrywce wygrał z Polkątami i tym samym zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Półfinałowy turniej o awans do II ligi już w połowie kwietnia.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 73:78 (20:12, 14:23, 18:10, 13:20, dog. 8:13)
Nowe Miasto: Łabiak 23, Kołodziej 19, Myślak 13, Borzemski 9, Olszewski 8, Karwik 6, Kaliński 0, Bujnowski 0, Dworak 0, Drywa 0.

Wałbrzyski klub stara się o organizację zawodów, a jako drużyna z pierwszego miejsca w swojej grupie III ligi, ma na to spore szanse. Właśnie o lidera tabeli szła walka w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego podczas meczu w Katach Wrocławskich. Sprawa była jasna. Zwycięstwo podopiecznych Ewy Smaglińskiej zapewniało im przodownictwo w stawce.
W pierwszej kwarcie to jednak gospodarze narzucili swój styl gry, wykorzystując momentami bardzo słabą skuteczność Górników. Druga odsłonę dużo lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy poprawili grę w obronie, zaczęli też trafiać z dystansu i na przerwę schodzili z jednopunktową przewagą.

Trzecia kwarta niestety znów należała do gospodarzy, którzy niemal przez cały czas prowadzili kilkoma punktami, a nasi właściwie do ostatniego gwizdka gonili rywali. Dzięki dobrym akcjom Mateusza Myślaka (8 asyst) i zbiórkom Drywy i Olszewskiego (razem zebrali z tablic łącznie 33 piłki) wałbrzyszanie w ostatniej sekundzie podstawowego czasu gry doprowadzili do remisu, a dokonał tego Maciej Łabiak (na zdjęciu w niebieskim stroju). W dogrywce, która miała wyłonić zwycięzcę, zdecydowanie dominowali już goście, którzy ostatecznie wygrali i zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli przed turniejem półfinałowym, który ma się odbyć od 15 do 17 kwietnia. Być może w Wałbrzychu.