Młodzicy Górnika rozbili Gwardię Wrocław/ 2011-03-28 08:44:33 / Marcin Durczak /

Pożegnanie drużyny młodzików Górnika Trans Wałbrzych z własną publicznością wypadło zgodnie z oczekiwaniami okazale. W ostatnim meczu tego sezonu na własnym parkiecie nasi koszykarze pokonali Gwardię Wrocław 158:36 (44:11, 27:11, 51:6, 36:8). W dotychczasowych 16 pojedynkach było to 14 zwycięstwo, 9 mecz wygrany różnicą ponad 100 pkt oraz 13 spotkanie w którym zawodnicy Górnika rzucili ponad 100 pkt. Wałbrzyscy koszykarze już w pierwszej kwarcie wygranej 44:11 pokazali która drużyna tej niedzieli odniesie na pewno zwycięstwo. Kolejne kwarty były tylko okazją do powiększania przewagi i urządzania festiwalu strzeleckiego zwłaszcza za linii rzutów za 3 pkt. W całym spotkaniu koszykarze Górnika Trans trafili aż 8 trójek.
W meczu punktowali wszyscy wałbrzyscy zawodnicy: M.Krzymiński 36 (1x3), M.Szymanowski 24 (4x3), D.Durski 19, Ł.Kołaczyński 19 (1x3), B.Szmidt 14, M.Jeziorowski 9, D.Jarosiński 8, D.Krzepina 8, M.Kłyż 6, P.Smoleń 6, D.Dargacz 5, A.Burdek 4.

Pozostałe dwa spotkania rundy zasadniczej Górnik rozegra na wyjeździe z Turowem Zgorzelec i Zastalem Zielona Góra. Nawet w przypadku porażek w obydwu meczach Górnik nie powinien już utracić lokaty wicelidera tabeli. Z drugiej strony oba wyjazdowe pojedynki będą z pewnością okazją do sprawdzenia formy przed czekającymi naszych zawodników ćwierćfinałami Mistrzostw Polski.