Wyjazdowe zwycięstwo młodzików z Turowem/ 2011-04-04 08:33:03 / Marcin Durczak /

Drużyna młodzików Górnika-Trans Wałbrzych stawia przed sobą w bieżącym sezonie wysokie cele. Mimo to wyjazdowy pojedynek ze znajdującym się na trzecim miejscu w tabeli zespołem Turowa Zgorzelec nakazywał być ostrożnym w przewidywaniu ostatecznego wyniku. Turów nie tylko doskonale radzi sobie na ekstraligowych parkietach ale również posiada bardzo dobry system szkolenia młodzieży i drużyny docierające od lat do finałowych etapów tych rozgrywek. Młodzi wałbrzyszanie postanowili jednak wyraźnie pokazać, że oprócz zespołu WKK Wrocław to pozostałe drużyny w grupie dolnośląsko-lubuskiej muszą starać się dorównać naszym koszykarzom. Tym razem trener Górnika - Wojciech Krzykała zdecydował, że czwórka reprezentantów zostanie podzielona - dwójka wystąpi w pierwszej kwarcie i dwójka w kwarcie drugiej. Posunięcie okazało się skuteczne a Górnik-Trans tylko raz pozwolił wyjść na prowadzenie 1:0 koszykarzom Turowa. Pierwsza kwarta należała z pewnością do Daniela Jarosińskiego, który wszystkie 8 pkt rzuconych w meczu zdobył właśnie w tym fragmencie gry bardzo dobrze radząc sobie w walce pod tablicami. Druga kwarta to kolei popisowe zagrania dwójkowe Maćka Krzymiśkiego i Bartka Szmidta. Na początku trzeciej kwarty drobnej kontuzji doznał jeden z podstawowych zawodników Górnika - Marcin Szymanowski, którego niestety nie zobaczyliśmy już na parkiecie do końca meczu. Mimo to przewaga wałbrzyszan systematycznie rosła osiągając w piątej minucie czwartej kwarty wysokość 36 pkt. Końcówka spotkania, w której podstawowi gracze Górnika odpoczywali już na ławce rezerwowych to okres ambitnej pogoni gospodarzy. Graczom Turowa udało się zmniejszyć rozmiary porażki a mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Górnika-Trans 60:35 (16:10, 17:6, 15:6, 12:13).
Dla naszej drużyny punkty zdobyli: M.Krzymiński 23, D.Jarosiński 8, Ł.Kołaczyński 8, B.Szmidt 8, D.Durski 7, S.Kowalski 2, D.Krzepina 2, M.Szymanowski 2, M.Kłyż 0, D.Dargacz 0, M.Jeziorowski 0, P.Smoleń 0.

Naszym koszykarzom pozostał do rozegrania jeszcze tylko jeden wyjazdowy pojedynek z Zastalem Zielona Góra. Nie będzie miał on jednak wpływu na pozycję drużyny Wojciecha Krzykały w tabeli. Górnik-Trans zakończył sezon zasadniczy na drugim miejscu za zespołem WKK Wrocław.