Ćwiećfinały MP U-18: Juniorzy polegli z gospodarzami/ 2011-04-09 18:28:03 / Marcin Durczak /

Pyra PBG Poznań nie dała szans Górnikowi w pierwszym meczu ćwierćfinałów mistrzostw Polski juniorów grupy poznańskiej, pokonując biało-niebieskich aż 107:52 (29:15, 19:11, 26:17, 33:9).
Nasi szczególnie kiepsko zaprezentowali się w ostatniej kwarcie gdy długo nie mogli zdobyć choćby punktu. Gracze ze stolicy Wielkopolski dosłownie zmiażdżyli naszych w walce na tablicach (60:28) oraz w ilości asyst (18:5). Jakby tego było mało trafiliśmy jedynie 6 z 18 rzutów osobistych ! (rywale 11/19).
W szczególności zawiedli Hubert Murzacz i Oskar Pawlikowski. Murzacz w ciągu 23 minut na parkiecie trafił tylko 2 z 12 rzutów. Pawlikowski zdobył 6 pkt, ale grał tylko 21 minut z powodu popełnienia pięciu przewinień.
Czas zapomnieć o tym spotkaniu. Wierzymy, że nasi młodzi zawodnicy w następnym meczu zaprezentują się lepiej.

Górnik: Wieczorek 17 (cały mecz w grze, 8/16 za 2, 1/5 za 1, 8 zb), Maryniak 13 (6/12 za 2), Borkowski 6, Lewandowski 6 (2x3), Murzacz 4, Pawlikowski 4 (3 bl), Rostkowski 2, Łozowicki 0, Dudka 0, Pabisiak 0.
Pyra: Nowicki 22 (5x3), Milczyński 12 (18 zb), Wielechowski 11 (1x3), Górecki 11 (1x3), Taisner 9 (1x3), Walczak 8, Kaczmarek 6, Pawełczyk 6, Martuzalski 5 (1x3), Wiciak 4, Filarowski 3 (1x3, 10 as), Nawrocki 2.

W drugim meczu naszej grupy Zastal wygrał z MKS Pruszków 74:66 (w pojedynku kadrowiczów Filip Matczak-Łukasz Bonarek lepszy ten drugi w stosunku punktowym 26:24). W kolejnym pojedynku Górnicy podejmą w Poznaniu MKS.