nww24.pl - Nowe Miasto przegrało pierwszy mecz/ 2011-04-16 12:08:18 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Nie wyszedł koszykarzom Nowego Miasta pierwszy mecz półfinałowego turnieju o awans do II ligi. Na inaugurację zmagań podopieczni Ewy Smaglińskiej wysoko przegrali z UKS Siemaszką. Losy pojedynku rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej kwarcie, a Górników pogrążyły celne trójki rywali.

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych - UKS Siemaszka 59:79 (8:30, 14:13, 18:15, 19:21)
Górnik: Łabiak 16, Karwik 12, Kołodziej 11, Kaliński 8, Myślak 4, Borzemski 4, Bujnowski 2, Olszewski 2, Drywa 0, Dworak 0.

W pierwszych 10 min rywale wałbrzyszan trafili siedmiokrotnie zza linii 6,75 m, a w całym spotkaniu w ten sposób zdobyli aż 45 pkt (15 razy trafiając z dystansu). To nie mogło pozostać bez wpływu na wynik, co szczególnie było widoczne na początku spotkania. Od stanu 6:9 na parkiecie istniała właściwie tylko jedna drużyna - UKS Siemaszka. Jej koszykarze zdobywali dość łatwo punkty, wygrywając po pierwszej ćwiartce 30:8.
Dwie kolejne odsłony były niemal identyczne. Na początku każdej z nich rywale powiększali dystans, by w końcówkach kwart tracić nieco z animuszu. To wykorzystywali Górnicy, którzy zmniejszali przewagę, ale nie byli w stanie zbić jej do mniej niż 15 oczek. W końcówce trzeciej partii Nowe Miasto przegrywało 40:55, ale po chwili UKS znów odskoczył i pewnie dowiózł zwycięstwo do końcowej syreny.

W sobotę, w drugim dniu turnieju podopieczni Ewy Smaglińskiej zmierzą się z gospodarzami, Zagłębiem Sosnowiec.