gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

nww24.pl - Koniec marzeń Nowego Miasta o awansie/ 2011-04-17 09:01:39 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Drugą porażkę w półfinałowym turnieju w Sosnowcu ponieśli koszykarze Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie ulegli gospodarzom i tym samym definitywnie stracili szanse na wyjście z grupy i bezpośrednią walkę o awans do II ligi.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Nowe Miasto 65:55 (24:20, 13:16, 17:14, 11:5)
Nowe Miasto: Kołodziej 24, Łabiak 13, Borzemski 5, Myślak 5, Karwik 4, Drywa 3, Olszewski 1, Dworak 0, Bujnowski 0.
 



Wałbrzyszanie wyciągnęli wnioski z piątkowej potyczki z Siemaszką i bój z Zagłębiem rozpoczęli mocno skoncentrowani. Nie dali odskoczyć rywalom, choć ci w pewnym momencie głównie za sprawą Grzegorza Zawieruchy (w ciągu 20 min zdobył 14 pkt) prowadzili 18:11. Nasi szybko odrobili część strat i po inauguracyjnej kwarcie było tylko 24:20 dla sosnowiczan. W drugich 10 min było jeszcze lepiej, a nasi konsekwentnie grający w defensywie cały czas mieli kontakt punktowy z rywalem. W samej końcówce tej ćwiartki Nowe Miasto miało nawet szanse wyjść na prowadzenie, ale przy stanie 37:36 dla Zagłębia dwóch rzutów wolnych nie trafił Maciej Łabiak.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze, którzy przez 4 min trzeciej kwarty zdobyli 11 oczek przy zerowym dorobku Górników. W 24 min było więc 48:36 i wydawało się, że jest po meczu. Dzięki szaleńczej pogoni podopiecznym Ewy Smaglińskiej udało się jednak złapać kontakt z Zagłębiem i po pół godzinie gry było tylko 54:50 dla Sosnowca. Niestety w ostatniej partii grający dojrzalej miejscowi nie dali sobie wydrzeć cennego zwycięstwa i wraz z Siemaszką mogą już świętować przejście do dalszej fazy rywalizacji o awans do II ligi.

Tymczasem po przegranej z Zagłębiem turniej praktycznie skończył się dla Nowego Miasta, choć w niedzielę nasi zagrają jeszcze ze Stalą Stalowa Wola. To będzie jednak mecz „o pietruszkę” bo żadna z tych drużyn nie ma już szans na awans do dalszych gier.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl