nww24.pl - Koszykarze PWSZ mistrzem województwa/ 2011-05-10 15:20:39 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Studenci wałbrzyskiej uczelni im. Angelusa Silesiusa okazali się najlepsi podczas mistrzostw Dolnego Śląska w koszykówce akademickiej. PWSZ Wałbrzych w półfinale pokonała Uniwersytet Wrocławski, a w finale Akademię Ekonomiczną. Nasi zgarnęli też wyróżnienia indywidualne.
W ścisłym finale dolnośląskich mistrzostw koszykarskich żaków spotkały się cztery drużyny. W półfinale PWSZ Wałbrzych im. Angelusa Silesiusa pokonała 85:69 Uniwersytet Wrocławski. W meczu o złoty medal studenci prowadzeni przez Arkadiusza Chlebdę nie dali szans Akademii Ekonomicznej, zwyciężając 83:69. Krzysztof Jakóbczyk został królem strzelców turnieju, a Marcina Kowalskiego wybrano najlepszym rozgrywającym.

Po tym sukcesie w doskonałych humorach gracze PWSZ Wałbrzych przystąpią do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce, które w najbliższy piątek rozpoczną się w piątek w Poznaniu. W grupie eliminacyjnej nasi zagrają z Uniwersytetem AM w Poznaniu, Politechniką Warszawską, a także Uniwersytetem Rzeszowskim. Mistrzostwa potrwają do niedzieli.