Wygrana z UKS Jagiellonka Warszawa i mamy półfinał!/ 2011-06-10 18:01:05 / Marcin Durczak /

Po wysokiej porażce z Polonią Warszawa biało-niebiescy w walce o awans do strefy medalowej pokonali inną stołeczną drużynę - Jagiellonkę 58:52 (11:13, 9:11, 19:17, 19:11) i tym samym awansowali do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski U14! Do zwycięstwa Górnika poprowadził Maciej Krzymiński - autor 17 punktów.
Górnik: Krzymiński 17 (1x3), Kołaczyński 11, Szymanowski 8, Jarosiński 8, Szmidt 6, Sumiński 5 (1x3), Durski 0, Kłyż 0, Krzepina 2, Kaczuga 0, Kowalski 0, Jeziorowski 0.

W grupie B jeszcze wiele niewiadomych. O dwa premiowane miejsca walczą Pyra Poznań, Basket Team Opalenica i WKK Wrocław.

Spotkanie z Jagiellonką miało bardzo wyrównany przebieg, a koniec czwartej kwarty to istna wymiana ciosów rodem z bokserskich gal. Jeszcze na trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty nasi przegrywali dziesięcioma punktami. Wtedy to Górnicy zaczęli odrabiać straty seriami. Seria punktowa 6:0 (akcje Daniela Jarosińskiego, Łukasza Kołaczyńskiego i Marcina Szymanowskiego) na sam koniec kwarty ustaliła wynik na 39:41 dla Jagiellonki. Ostatnie minuty czwartej kwarty to gra cios za cios. Biało-Niebiescy pierwszy raz na prowadzenie w tej kwarcie wyszli na nieco ponad trzy minuty przed końcowym gwizdkiem po celnym rzucie wolnym wykonywanym przez Krzymińskiego. Ten sam zawodnik trafił w bardzo ważnej akcji na 37 sekund przed zakończeniem, zmieniając wynik na tablicy na 55:52 dla nas. Później rywale musieli już szukać rzutów trzypunktowych oraz faulować. Nie przyniosło to skutku, co oznacza że biało-niebiescy zajmują drugą lokatę w grupie (za Polonią) i zachowują tym samym szanse na Mistrzostwo Polski!