gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

BLOG: Co tam u nich słychać ?/ 2011-09-11 15:53:57 / Marcin Durczak /

gornikwalbrzych.blogspot.com - Sezon 2011/12 już niebawem się rozpocznie. Zawodnicy poszczególnych klubów zjechali się z urlopów, rozpoczynając przedsezonową harówkę. Nasz Górnik zagra w III lidze w składzie juniorskim. A co słychać u byłych już biało-niebieskich wojowników ? Gdzie trafili ex-górnicy ?

Bartłomiej Józefowicz - > Doral Zetkama Nysa Kłodzko (II liga)
Jakub Kietliński -> ?
Marcin Kowalski -> WKS Śląsk Wrocław (II liga)
Łukasz Muszyński -> ?
Mateusz Nitsche -> AZS Szczecin (I liga)
Damian Pieloch -> MOSiR Krosno (I liga)
Bartłomiej Ratajczak -> KK Wałbrzych (III liga)
Marcin Sterenga -> Doral Zetkama Nysa Kłodzko (II liga)
Adrian Stochmiałek -> KK Wałbrzych (III liga)
Maciej Ustarbowski -> MOSiR Krosno (I liga)
Marcin Wróbel -> UMKS Kielce (II liga)
Hubert Murzacz, Oskar Pawlikowski - pozostają w klubieJak widać, wiele jeszcze jest niejasności. Nie wiadomo gdzie zagrają Kietliński i Muszyński, a Mateo Nitsche przebywa na testach w szczecińskim AZS-ie. Powyższa lista wyraźnie sugeruje trend drugoligowy. U starych znajomych zagra Marcin Sterenga, ciagnący ze sobą Bartłomieja Józefowicza. Szokującą dla części kibiców decyzję podjął Marcin Kowalski, który zagra we Wrocławiu w jednej drużynie z Mirosławem Łopatką, Radosławem Hyżym, paroma innymi dość znanymi graczami na ligowych boiskach (Grygiel, Mroczek-Truskowski, Bluma), oraz z miejscową zdolną młodzieżą (bracia Kulon). Śląsk, którego prezesem jest Maciej Zieliński ma walczyć o awans, bo sponsorem strategicznym zespołu została firma Dialog, a więc od strony finansowej "trójkolorowi" nie mają się o co martwić. Pozostaje im walczyć o zwycięstwa. Popularny "Gliniarz" w sparingach na razie nie gra. Największym zaskoczeniem jednak jest sportowa degradacja Marcina Wróbla, który już teraz w "mieście scyzoryka" pokazuje swoją klasę (18 pkt w wygranym sparingu z AZS AGH Alstomem Kraków). Wróbel wydaje się być głównym kandydatem do bycia liderem w drugoligowym średniaku.

Na pierwszoligowym froncie zostanie Damian Pieloch, dla którego to angaż w Krośnie jest złapaniem pana Boga za nogi (przy decyzji o jego zatrudnieniu zadecydował na pewno młody wiek). Niemniej jednak perspektywicznego Pielocha czeka trudna walka o miejsce w składzie, gdzie jak na razie wyżej cenieni są brat Andrzeja Pluty, Piotr oraz dobry strzelec Mariusz Piotrkowski. W jednym z pierwszych sparingów Pieloch zdobył dla Krosna 2 pkt, w przegranym meczu z beniaminkiem I ligi AZS-em Polfarmexem Kutno 62:76 (Pluta 20 pkt, Piotrkowski 13). Na Podkarpaciu nasz wychowanek spotkał Macieja Ustarbowskiego, który po bardzo przeciętnym okresie w Siedlcach szuka swojego miejsca w Krośnie.

W Wałbrzychu zostają za to zawodnicy zamykający ławkę pierwszoligowego Górnika: Bartłomiej Ratajczak oraz Adrian Stochmiałek. Obaj zagrają w III lidze, ale nie w barwach Górnika, tylko KK Wałbrzych (dawny Górnik Nowe Miasto).

Największym wygranym transferowej karuzeli zostaje więc Pieloch. Narzekać nie powinien również Mateusz Nitsche, o ile się sprawdzi na testach w Szczecinie.

Autor: Dominik
 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:

2011.09.12 13:24:12
IP: 83.26.176.65
W obecnej chwili to nie jest, niestety, czas na zwojowanie ligi. Obecnie jest to czas przetrwania, i oby zbierania pozytywnych doświadczeń, które pozwolą miejmy nadzieję i Wiarę ! w przyszłości odbudować się ! I BĄDŹMY WSZYSCY RAZEM NA DOBRE I NA ZŁE Z GÓRNIKIEM !
Sulik
2011.09.12 10:53:58
IP: 83.21.68.220
Nie chodzi o zwojowanie tej ligi, ale o ogranie mlodziezy, nabranie doswiadczenia ze starszymi i silniejszymi. A z czasem na pewno to zaprocentuje.
ywel
2011.09.11 16:21:25
IP: 77.254.10.213
Jest szansa na pozyskanie jakiegoś nowego doświadczonego gracza? Bo juniorami i 2 juniorami starszymi nie zawojujemy tej ligi ...
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl