gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Weekendowe mecze młodych Górników/ 2011-10-10 08:58:31 / Marcin Durczak /

Ze zmiennym szczęciem walczyły podczas weekendu młodzieżowe zespoły koszykarskie Górnika. W sobotę na inaugurację rywalizacji kadetów drużyna Górnika-Trans, zdobywca czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w ubiegłym sezonie podejmowała zespół Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni trenera Wojciecha Krzykały to drużyna z sukcesami odniesionymi na ogólnopolskiej arenie ale stawała do rywalizacji z zespołem, w którego składzie występują zawodnicy o rok starsi. Stąd przed meczem mogły powstać pewne obawy. Okazały się one zupełnie niepotrzebne gdyż drużyna Górnika łatwo rozprawiła się z rywalem z Jeleniej Góry zwyciężając bardzo wysoko 134:56 (40:10,36:14,30:15,28:17).
Dla Górnika-Trans tradycyjnie punktowali wszyscy zawodnicy a najwięcej zdobyli: M.Szymanowski 26,B.Szmidt 20, Ł.Kołaczyński 22, M.Krzymiński 15. W drugiej kolejce, w najbliższą sobotę odbędzie się arcyciekawy pojedynek derbowy pomiędzy Górnikiem-Trans Wałbrzych a Górnikiem Nowe Miasto. Gospodarzem spotkania będzie zespół Nowego Miasta.W pierwszym niedzielnym meczu,w drugiej kolejce ligi młodzików zespół Górnika Wałbrzych podejmował drużynę WKK II Wrocław. Podopieczni trenera Tadeusza Pogorzelskiego po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie z drużyną Gimbasketu Wrocław tym razem wyraźnie pokonali drugiego rywala ze stolicy Dolnego Śląska. Mecz z WKK II Wrocław zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 98:66 (31:13,17:10,30:16,20:27). Tradycyjnie dla naszego zeposłu najwięcej punktów zdobył Bartek Szmidt 42. Dwucyfrową zdobyczą mogli się pochwalić ponadto Dominik Ziemski z 13 pkt oraz Daniel Mizgalski z 12.

Niestety w drugim niedzielnym pojedynku zespół juniorów Górnika nie sprostał drużynie WKK Wrocław. Z pewnością drużyna gości była zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Ambitnie grające drużyna gospodarzy dopingowana przez licznie przybyłą publiczność nie zamierzała jednak łatwo oddać pola. Co prawda Górnik prowadził w tym meczu tylko raz przy stanie 13:11, ale kilka razy zrywał się do walki w sytuacji gdy wydawało się, że przewaga gości jest zbyd duża do zniwelowania. Na początku czwartej kwarty udało się naszym zawodnikom zmniejszyć przewagę gości do 14 pkt. W tym momencie oddany równo z syreną kończącą czas 24 sekund na rozegranie akcji rzut za 3 pkt Normana Zubera z WKK znalazł drogę do naszego kosza co podcięło skrzydła goniącym rywala Górnikom. Do końca pojedynku goście wyraźnie zwiększyli przewagę wygrywając ostatecznie 60:94 (17:20, 12:24, 25:26,6:24). Dla Górnika najwięcej punktów zdobyli Szymon Łozowicki 15 oraz Hubert Murzacz 11.

Rada Rodziców

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl