Wygrana młodzików z Gwardią Wrocław/ 2011-11-07 08:19:42 / Marcin Durczak /

Podopieczni Tadeusza Pogorzelskiego bardzo potrzebowali zwycięstwa po dość znacznej przegranej z WKK Wrocław. Tym bardziej że zwycięstwo to umocniło by ich w pierwszej czwórce w tabeli, które to miejsce zapewnia awans do dalszych rozgrywek po zakończeniu rundy zasadniczej. Tym razem nie dali szans Gwardii Wrocław, z którą wygrali wysoko bo aż 134:34. (19:12, 44:4, 31:6, 40:12). Początek meczu nie wskazywał na tak znaczną przewagę. Nasi po pierwszych trzech minutach przegrywali 6:4 Jednak w miarę trwania meczu przewaga Górnika coraz bardziej się powiększała. Przełom nastąpił w II kwarcie gdzie nasi objęli zdecydowane prowadzenie.

Na wyróżnienie w tym meczu na pewno zasługuje Dawid Kwiatkowski, który popisał się 100% skutecznością rzutów osobistych.
W naszej drużynie punktowali kolejno: Dawid Kwitkowski 28, Bartek Szmidt 26, Jakub Grabka 22, Dominik Ziemski 19, Dawid Dabic 16, Wojtek Burdeński 12, Daniel Mizgalski 6, Jakób Wróblewski 4, Marcin Olejarz 1.