Zastal pokonany !/ 2012-02-04 20:47:29 / Dominik /

Górnik Wałbrzych ograł u siebie Zastal II Zielona Góra 98:81. Było to czwarte zwycięstwo biało-niebieskich w sezonie przy ośmiu porażkach. Zielonogórzanie przyjechali do Wałbrzycha w zaledwie sześcioosobowym składzie (Patryk Krawczyk, Marcin Andrejczuk, Jakub Dybek, Kamil Czapla, Adam Chodkiewicz i Maciej Michalski), a jeden z graczy (najlepszy strzelec zespołu Chodkiewicz) odniósł kontuzję jeszcze w pierwszej kwarcie. Nasi poradzili sobie z rywalem pomimo ogromnych trudności z powstrzymaniem masywnego zielongórskiego podkoszowego (Dybek).

Górnik: Stochmiałek 35, Narnicki 19, Maryniak 15, Murzacz 10, Jaskólski 6, Wieczorek 6, Wrona 4, Mateusz Ciuruś 3, Stopiński 0, Filipiak 0. Marcin Ciuruś 0.

W IMIENIU SWOIM ORAZ ADAMA BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE I WRZUCANIE PIENIĘDZY DO PUSZKI !!!! UDAŁO SIĘ UZBIERAĆ 422,10 zł ORAZ ... 5 EUROCENTÓW :)

Specjalne podziękowania dla wałbrzyskich siatkarzy, którzy we własnym gronie zebrali 100zł!

walbrzyszek.com - Zaledwie w sześcioosobowym składzie przyjechali do Wałbrzycha rywale z Zielonej Góry, w dodatku Adam Chodkiewicz odniósł kontuzję już w pierwszej kwarcie i zielonogórzanie przez trzy warty grali jedną piątką. Mimo tak niekorzystnej sytuacji do połowy meczu gra była wyrównana i po dwudziestu minutach na tablicy widniał wynik 47 do 47. Początek meczu zaczął się obiecująco dla Górnika, który przez większość pierwszej kwarty prowadził, w pewnym momencie nawet jedenastoma punktami, by w końcu roztrwonić przewagę i zejść na pierwszą przerwę przegrywając 20 do 24. Druga kwarta była wyrównana, a nasi zawodnicy odrobili straty i po pierwszej połowie był remis po 47.

W drugiej połowie zaczęła się zarysowywać przewaga gospodarzy, głównie z powodu narastającego zmęczenia zawodników Zastalu, grających jedną piątką. Trzecia kwarta zakończyła się wyraźnym zwycięstwem wałbrzyszan 22 do 11. W ostatnich dziesięciu minutach nasi kontrolowali sytuację, powiększając przewagę o kolejne sześć punktów (29:23). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 98:81.