PWSZ w finale mistrzostw w kosza/ 2012-04-30 12:20:46 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Bardzo dobry występ zaliczyli w Opolu, podczas półfinałowego turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce, studenci PWSZ. Wałbrzyszanie zajęli drugie miejsce i pewnie wywalczyli awans do finałów AMP, które za tydzień (4-6 maja) odbędą się w Warszawie.

Prowadzeni przez Arkadiusza Chlebdę żacy z ul. Zamkowej najpierw w grupie pokonali kolejno 56:38 Akademię Jana Długosza Częstochowa i 46:40 Politechnikę Opolską. W następnych grach wałbrzyszanie zaliczyli znów dwa zwycięstwa. Najpierw 56:55 nad AWF-em Wrocław, a później 56:54 z AWF-em Katowice. Dzięki tym triumfom PWSZ Wałbrzych zapewniła sobie prawo gry w opolskim finale. W meczu o pierwsze miejsce turnieju nasi studenci przegrali jednak 55:76 z Politechniką Częstochowską.

Mimo tej porażki zespół Arkadiusza Chlebdy już wcześniej wywalczył sobie awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce, które za tydzień (4-6 maja) odbędą się w Warszawie. W stolicy zagra 16 najlepszych uczelni w kraju. Wśród nich wałbrzyszanie, którzy przed rokiem zajęli w finałach 7 miejsce. Liczymy, że tym razem będzie lepiej.